Autoservisy výjimku nemají, přesto mohou ode dneška dále fungovat

Foto: Pixabay

Do servisu smíte, i když v souvislosti s aktuálním Usnesením vlády nejsou servisní služby oprav vozidel uvedeny ve výjimkách z opatření, kdy služby přímo v provozovnách jsou zakázány


Dle sdělení Svazu dovozců automobilů proběhla v souvislosti s aktuálním Usnesením vlády č 217 o přijetí krizových opatření od 1.3.2021 upřesňující komunikace s Ministerstvem průmyslu a obchodu s tímto výsledkem: 

„Servisní služby oprav vozidel již nejsou přímo uvedeny ve výjimkách z opatření, kdy služby přímo v provozovnách jsou zakázány. Bylo však ze strany MPO jednoznačně potvrzeno, že autoservis může od 1.3. fungovat s tím, že klienti nesmí mít přístup do provozovny. Je třeba tedy veškerou komunikaci se zákazníkem uskutečnit ve venkovních prostorách, a to včetně venkovních prostor autoservisu“. 

Řidiči neví, proč auto netopí, i když je topení zapnuté naplno. Řešení je ale snadné
V zimě bez zavíracího špendlíku nebo jehly v autě do cíle možná nedorazíte

Vyplývá z toho i informace pro zákazníka, že  autoservisy mají nadále provádět veškerou činnost, omezení se vztahuje na otevření přijímacích prostor a umožnění vstupu zákazníků. Kontakt se zákazníkem musí být zcela omezen pouze na předání vozidla ve venkovních prostorách za dodržení všech obecných hygienických pravidel, kde se případně i podepíší zakázkové listy a další náležitosti. 

Jak bude takový způsob poskytování servisních služeb v reálu fungovat, ukáže až praxe. Pro zákazníky i zaměstnance to bude pravděpodobně velmi nekomfortní a například v dešti bude jistě velmi zajímavé, jak se taková zakázka bude administrativně realizovat. Že by servisy natáhly počítačovou síť někam před vchod, nebo budou se zákazníkem komunikovat přes mobil a zakázku sepíšou pracovníci servisu uvnitř? 

Že by zrovna omezení služeb autoservisů zachránilo lidstvo před šířením Covid-19, o tom moc přesvědčeni nejsme. Nicméně nařízení je potřeba dodržovat a nelze než doporučit – jestliže důvod návštěvy servisu můžete odložit, odložte ji.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.