Cenová revoluce na trhu sedmimístných SUV. Nový model od Citroënu se vejde pod 500 tisíc korun

Citroen C3
Foto: Citroen

Citroën radikálně mění svůj přístup k trhu kompaktních SUV a představuje zcela přepracovaný model C3 Aircross. V České republice začne prodej zhruba před koncem tohoto roku. Cena příjemně překvapí.


Tento zbrusu nový model, představený v evropské variantě, sdílí novou platformu Smart Car s nedávno uvedeným modelem C3, díky čemuž může být nabízen za velmi atraktivní cenu. Mezi další společné rysy patří nová identita značky a stejný designový jazyk, a to jak zvenčí, tak zevnitř. Jde o opravdové SUV nabízející ochranu, robustnost, snadný přístup a pocit bezpečí, stejně jako sebevědomý, propracovaný a moderní styl. Spolu s novým positioningem se změnil i styl a rozměry nové C3.

Nejlepší vnitřní prostor v kategorii

S délkou 439 cm poskytuje pětimístná verze nejlepší vnitřní prostor ve druhé řadě ve své kategorii. Vedle ní nabízí Citroën také zcela novou verzi až se 7 sedadly, která se v tomto segmentu objevuje poprvé: zachovala si stejné proporce jako pětimístná verze a zajišťuje bezkonkurenční flexibilitu použití a zároveň zůstává kompaktní a mrštná.

Tlumiče s hydraulickými dorazy

Komfort na palubě zvyšuje poprvé u všech verzí použité odpružení Citroën Advanced Comfort® s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy. Pro větší klid nabízí C3 Aircross všechny technologie asistenčních systémů řízení, které se v tomto segmentu očekávají, a také systém infotainmentu nejnovější generace s 10,25palcovým dotykovým displejem.

Nechybí elektrifikovaná verze ani benzínový motor

Nový C3 Aircross se stává součástí světa elektromobilů, vedle benzínového motoru nabízí dvě další varianty pohonu: mimořádně všestranný hybridní pohon o výkonu 136 k a napětí 48 V, který pomáhá snižovat spotřebu paliva, a dále plně elektrickou verzi s dojezdem přes 300 km (čeká se na homologaci), která vnáší klid do každodenního cestování a je velmi vhodná pro dlouhé cesty díky kapacitě dobíjení z 20 % na 80 % za pouhých 26 minut a současnému využití aplikace ë-ROUTES, plánovače cest, který se v reálném čase přizpůsobuje změnám na trase. V roce 2025 bude k dispozici verze s dojezdem přes 400 km.

Atraktivní cena

Po faceliftu modelu C3 provedl Citroën totéž s vozem C3 Aircross: výsledkem je koncept rodinného SUV ideálního pro aktivní lidi, kteří touží nalézt modularitu a robustnost. Vyrábět se bude v Evropě, konkrétně v závodě v Trnavě. Vůz C3 Aircross bude možné objednat v plně elektrické verzi za cenu od 27 400 €, verzi Hybrid 136 za cenu od 25 500 €. V tradiční benzínové verzi bude k dispozici od 19 400 €.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.