Cristiano Ronaldo „zasklil“ trénink a vyrazil si do Maranella koupit Ferrari za 50 milionů korun

Foto: Pixabay

Cristiano Ronaldo si koupil téměř stejný vůz jako pár měsíců před ním další skvělý fotbalista Zlatan Ibrahimovič. Vyrobeno bude maximálně 500 kusů a cena se pohybuje okolo částky 2 miliony dolarů.


Fotografie slavného fotbalisty stojícího vedle vozu Formule 1, stejně jako závodníků Charlese Leclerca a Carlose Sainze mladšího, se objevila na oficiálním twitterovém účtu Scuderia Ferrari. Podle italského deníku Corriere Della Sera je důvodem Ronaldovy návštěvy v Maranellu nákup vzácného vozu Ferrari Monza SP2 Spider. 

Uvádí se, že v ústředí automobilky Ferrari navštívil Ronaldo nejen montážní závod, ale setkal se také s nejvyššími představiteli společnosti, včetně šéfa automobilky Johna Elkanna. Ferrari totiž představilo v roce 2018 dvě varianty vozu Monza Spider s jedním a dvěma sedadly, tedy modely Monza SP1 a Monza SP2. Firma deklarovala, že nevyrobí více než 500 kusů, a tak Ronaldo projevil o tento vůz zájem. Podle některých zpráv Ronaldo upřednostňoval verzi SP2 – Spider s plnohodnotným sedadlem pro spolujezdce. 

Modifikace s jedním sedadlem se nazývá Monza SP1. Ronaldo si pravděpodobně objednal jasně červený vůz, má tedy jinou barvu než tu, kterou zvolil fotbalista Zlatan Ibrahimovic. Ten se stal vlastníkem podobného auta v únoru loňského roku a dal přednost černé barvě karoserie. Stejné auto má také závodník Formule 1 Max Verstappen. Portugalský fotbalista zaplatil za auto přímo v továrně částku zhruba 2 miliony dolarů.  Kvůli tomu ale musel vynechat trénink Juventusu. Nebude za to však následovat žádný trest, protože Cristiano Ronaldo závod navštívil ve společnosti prezidenta klubu Andrea Agnelliho. 

Model, který Ronaldo zakoupil, je založen na platformě modelu 812 Superfast, a zachovává si stejné pohonné ústrojí – tedy 6,5 litrový dvanáctiválec s výkonem 810 koňských sil a sedmistupňovou automatickou převodovkou. Cristiano Ronaldo je známý svou vášní k exotickým vozům, již dříve se stal majitelem jiného unikátního vozu – Bugatti Centodieci, a také nejdražšího prodávaného auta na světě Bugatti La Voiture Noire

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.