Hájil se, že značka byla otočená a neviděl ji. S výmluvou ale neuspěl

Foto: Jiří B.

Čtenář Jiří B. parkoval v Praze na tzv. modré zóně. Parkovné nezaplatil a hájil se tím, že dopravní značka byla přetočena tak, že na ní neviděl. S výmluvou ale nepochodil a pokuta ho neminula


Zaparkovat v Praze a dalších městech v České republice se stává téměř neřešitelným oříškem. Především centrum Prahy je parkujícími auty doslova přeplněno a řidiči tak parkují kde se dá. Dokonce i na vyhrazených místech pro zásobování, pro invalidy nebo například před vjezdy do soukromých garáží. Někteří hříšníci dostanou pokutu, s jinými si poradí majitel garáže nebo obchodu, před kterým řidič neoprávněně parkuje. Jsou ale i řidiči, kteří hřeší na jakoukoliv nedokonalost v dopravním značení a domnívají se, že v takovém případě mohou parkovat na zakázaném místě nebo na placeném místě, ovšem bez placení. 

Značka z místa řidiče vidět nebyla, z chodníku samozřejmě ano. Myslel jsem ale, že jako řidič nemusím vystupovat z auta, abych si přečetl, co je na značce uvedeno
Jiří B.; Řidič Praha

To si myslel i náš čtenář Jiří B., který zaparkoval svoje auto v pražské Slezské ulici. Dopravní značka, označující placený úsek, byla mírně přetočena směrem od silnice. Podle Jiřího B. nebyla značka z vozidla jasně viditelná. Čtenář nám sice zaslal fotografii předmětné značky, nicméně ze záběru nelze usoudit, zda skutečně z vozu byla či nebyla viditelná. Jiří B. se však domníval, že taková značka neplatí, resp., že když není podle něj viditelná, nemusí na takovou značku reagovat. Už jenom skutečnost, že si značku vyfotil, však pravděpodobně svědčí o tom, že tušil, že jeho názor nemusí být správný. Stejně tak jako o tom, že o značce ve skutečnosti věděl. 

Že se skutečně mýlil, zjistil v okamžiku, kdy mu přišla pokuta za nezaplacené parkovné. Výmluva, že značka byla přetočená a neviděl na ni, neuspěla. Na vozovce bylo modré značení, navíc vzhledem k tomu, že se jeho kancelář nachází ve vedlejší ulici, mu muselo být jasné, že se skutečně nachází v placené zóně. Pokutu tedy uhradil, přesto měl pocit, že mu byla uložena neoprávněně. 

Jaký na to máte názor? Domníváte se, že částečně přetočená značka dává řidičům možnost nerespektovat ji? Myslíte si, že mu pokuta byla uložena neoprávněně? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.