Peugeot Rally Cup se pojede pošesté. Populární „Valašku“ ale vynechá

Foto: Peugeot

Český derivát populárního 208 Rally cupu startuje do svého již šestého pokračování. Na tratě domácích rychlostních zkoušek vyrazí Peugeot Rally Cup CZ s novým logem, novými posádkami a upraveným formátem.


V uplynulém roce byl do cupu poprvé nasazen nový vůz Peugeot 208 Rally4 a vzhledem k účasti původních „erdvojek“ bylo hodnocení seriálu rozděleno do dvou tříd. Kromě toho byla vypsána také kategorie „Absolutní vítěz“ pro jezdce, který získá nejvyšší počet bodů. Vítězem třídy Rally4 se stala posádka René Dohnal – Roman Švec. Třídu R2 opanoval Dominik Brož s Petrem Těšínským. Dominik se stal také absolutním vítězem Peugeot Rally Cupu 2021. 

„Loňskou sezónu hodnotím jednoznačně kladně. I přes četná omezení jsme zaznamenali nejpočetněji obsazený ročník a poprvé jsme mohli sledovat přímé porovnání nového vozu s odcházející generací dvěstěosmičky. Vyhlásit ty nejrychlejší jsme ovšem mohli až nyní, takže blahopřeji vítězům a doufám, že naše posádky nastoupí do letošní sezóny ve stejně hojném počtu,“ hodnotí krátce uplynulou sezónu ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini. 

Do nové sezóny vstoupí seriál Peugeot Rally Cup začátkem května na Rallye Šumava Klatovy a šestidílný seriál ukončí říjnová Invelt Rally Pačejov. „Úvodní Valašku vynecháváme a nepojedeme ani závěrečný podnik v Německu. Náš osvědčený formát zahrnuje šest podniků, ale na obou zmíněných soutěžích mohou naše posádky pochopitelně startovat také. Očekáváme účast několika špičkových jezdců, ale jejich jména ještě neřeknu, protože nechci předbíhat jejich oficiální vyjádření. Prozradit naopak mohu, že jsme změnili logo seriálu, které jsme vytvořili v souladu s novou identitou značky,“ vysvětluje Marco Venturini. 

„V minulém roce jsme cup rozdělili na dvě třídy, letos se vracíme k absolutnímu pořadí. Bude to podle našeho mínění spravedlivější s ohledem na počet původní a nové generace závodních dvěstěosmiček ve startovním poli. Honorovat ale budeme pět nejrychlejších posádek,“ doplňuje manažer seriálu Jan Koudelka. 

Spokojenost nad uplynulou sezónou vyjádřil i zástupce generálního partnera Tomáš Brada, manažer komunikace a marketingu společnosti Gefco ČR: „Loňská silná sezóna je za námi a my jsme hrdí na to, že jsme mohli jezdce poháru podpořit. Už se těším na letošní sezónu, která již snad nebude provázená proticovidovými opatřeními a přinese tak nové sportovní zážitky, jak pro jezdce, tak pro diváky. Držím všem posádkám palce!“

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.