Kurýr: Rozvážím vánoční dárky a parkuji, kde potřebuji. Komu se to nelíbí, ať si jde na poštu

Foto: Jan Smékal

Bezohledně parkují na kolejích, na přechodu, na chodníku, nebo třeba v jízdním pruhu. Rozvážejí vánoční dárky, případně potraviny, a domnívají se, že je to opravňuje zastavit kdekoliv.


Štědrý den je za dveřmi a vánoční nákupy nabírají na síle. Obchodní centra se i přes aktuální ekonomickou situaci plní k prasknutí, boxy pro vyzvedávání zásilek jsou plné na několik dní dopředu, kurýrní služby klasicky nestíhají. Jejich řidiči totiž zavážejí desítky adres denně a auto mají naložené až po střechu. Rozvážejí nejen dárky, ale také potraviny, které zákazníci nakupují, tak jako každé Vánoce, ve velkém množství.

Vážně nemám čas hledat pět minut místo na zaparkování a potom vézt na rudlu pračku třeba přes tři ulice. To prostě nejde. Takže ano, riskujeme pokuty
Petr Vilímek; Kurýr Praha

Jenže doručit za jednu směnu zásilky na desítky adres, to není jen tak. Kurýr musí znát perfektně svoji trasu, protože každá chyba znamená minuty navíc, které se potom nabalují jako sněhová koule. „Na začátku ztratíš třeba tři minuty na semaforu, a na konci je z toho půlhodina“, říká Petr Vilímek, řidič pracující pro jednu rozvážkovou společnost. Největším problémem podle Petra však není hustý provoz, ale v podstatě nulová možnost zaparkovat. „Většinou jezdím Prahu 2, 3 a 10 a zaparkovat opravdu není kde“, říká Petr, který tak podle svých slov minimálně 15x za den poruší pravidla ohledně parkování.

Auta rozvážkových služeb tak lze vidět parkovat nejen na přechodech, v jízdním pruhu, v křižovatce, ale také například na tramvajovém pásu. „Jasně, někdy to nejde, ale vždycky se snažím stát tam, kde, i když to je přestupek, nijak nepřekážím. Na koleje bych si ale nikdy nestoupl“, říká Petr, podle kterého jeden jeho kolega právě na zastavení na kolejích tzv. „dojel“.

Zaparkoval údajně na Vinohradské na kolejích a šel doručit tašku s nákupem. Tramvaják na něj zvonil, ale on mu řekl něco ve stylu, že vozí jídlo a jestli se mu to nelíbí, tak ať si lidé chodí do supermarketu. Ale já to neslyšel, jen se to po firmě povídalo. Tramvaják proto zavolal policii a bylo to“, popisuje situaci z loňského prosince Petr.

Jak se díváte na parkování aut doručovacích služeb vy? Napište nám do diskuze

Zdroj: Jan Smékal; Petr Vilímek (pozn. redakce: Petr Vilímek není skutečné jméno zmíněného kurýra. Redakce jeho pravou identitu zná, ale rozhodla se ji nezveřejnit).

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.