„Levojezdci by si zasloužili pár facek“, říká řidič, který celé dny tráví na dálnici D10

Foto: Jaroslav Kuneš

Jako řidič autobusu tráví denně dlouhé hodiny na dálnici D10. Denně vidí vybržďování, zbytečně pomalou jízdu, nebo řidiče, kteří jedou více než 200 km/h. Nejvíce ho ale prý rozčilují řidiči, kteří bezdůvodně jedou v levém pruhu.


České dálnice se podle některých řidičů stávají nebezpečnou arénou, kde se odehrávají ty nejhorší přestupky. Překračování rychlosti, předjíždění zprava, špatné najíždění na dálnici, nebo třeba bezdůvodně pomalá jízda. Podle Jaroslava Kuneše, řidiče autobusu, který denně jezdí po dálnici D10, jsou však nejhorší ti řidiči, kteří jedou bezdůvodně v levém pruhu. Podle něj totiž vůbec nejde o malý přestupek a měl by se tak trestat mnohem důsledněji.

Ono se může zdát, že to moc nebezpečný přestupek není, ale zdání klame“, říká Jaroslav a hned svůj názor vysvětluje: „Tím, že jedou zbytečně v levém pruhu, vyprovokují ostatní řidiče k dalším nebezpečným přestupkům. Jednou to je předjíždění zprava, jindy třeba vybržďování, nebo nebezpečné vjíždění do mezery mezi dvěma vozy. Ze sedadla řidiče autobusu to je někdy skutečně šílená podívaná“. Jaroslav ví, o čem mluví. Jako řidič autobusu totiž jezdí po českých dálnicích již téměř dvacet let.

Pravdou je, že na českých dálnicích je bezdůvodná jízda v levém dálničním pruhu naprosto běžným jevem. Již před rokem jsme na našem webu psali o tom, jak je jízda v tzv. vláčku v levém pruhu na dálnici nebezpečná. A Češi jsou v jízdě v levém pruhu opravdu mistry. Stačí, aby v pravém pruhu jel půl kilometru vepředu například pomalejší kamión, a všichni okamžitě najedou do levého pruhu, i kdyby v něm mělo být třeba dvacet aut. A protože všichni spěchají, nalepí se jeden na druhého a na problém je zaděláno.

Stačí potom malé zaváhání, nepozornost, nepatrné zpomalení, případně jiný řidič, který z pravého pruhu vjede do toho levého, a končí to nehodou. Někdy jde „jenom“ o zmačkané plechy, často ale v takových rychlostech končí podobné nehody i poměrně fatálně. „Takových nehod jsem už na dálnici viděl desítky. Kromě vysoké pokuty by si takoví řidiči zasloužili pořádných pár facek“, uzavírá svoje povídání Jaroslav.

Jak se díváte na zbytečnou jízdu v levém pruhu? Měla by být přísně postihována? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.