Miláčku, vjeď do té jednosměrky z druhé strany, zastav a pojď se líbat

Foto: Václav D.

Důvody páchání dopravních přestupků jsou někdy skutečně kuriózní. Spěchal jsem, přehlédl jsem značku, nevšiml jsem si.., to vše policisté slýchají denně. Ale „chtěli jsme se líbat…?“


Zdá se, že poslední dobou se roztrhl pytel s hříšníky, kteří si z dopravních předpisů dělají legraci. Píšeme o tom skoro každý týden. Jízda na červenou, parkování v protisměru, špatné připojování do jízdních pruhů nebo třeba zaparkování auta před vjezdem do garáže. Podle policistů se řidiči obhajují skoro vždy stejně: „Stál jsem tam jenom minutu, spěchal jsem, přehlédl jsem značku, nevšiml jsem si…“. Pár z Volkswagenu s německou RZ měl ale důvod spáchání dopravního předpisu asi úplně jiný. Vypadalo to na lásku.

Slečna vjela do protisměru, zastavila, z místa spolujezdce vyběhl mladík, přeběhl k jejím dveřím a začali se vášnivě líbat. Že stojí, tam kde nemohou, vůbec neřešili.
Václav D.; Praha

Do jedné z pražských jednosměrek se totiž z druhé strany přiřítil Volkswagen Multivan a zaparkoval hned za značkou B2, tedy „Jednosměrná silnice“. Podle očitého svědka, jehož identitu redakce zná, vystoupil z místa spolujezdce mladík, přešel ke dveřím řidiče, ze kterých naopak vystoupila pohledná slečna, a začali se vášnivě líbat. Nejdříve to údajně vypadalo na rychlý polibek, výměnu řidičů a spěšný odjezd, auto ale na místě zůstalo poměrně dlouho a dvojice s líbáním u otevřených dveří řidiče ne a ne přestat.

Proč ne, je květen měsíc lásky. Otázkou ale zůstává, zda by takové vysvětlení policisté akceptovali. Slyšeli již mnoho výmluv, tato by byla jistě jednou z těch nejoriginálnějších. Vjezd do jednosměrky z druhé strany totiž patří mezi ty nejzávažnější přestupky vůbec. Řidiči, jedoucí ve správném směru, nemohou počítat s tím, i když by teoreticky mohli, že nějaký nezodpovědný řidič do jednosměrné ulice vjede z opačného směru. Následky takového přestupku mohou být skutečně fatální.

Přestupky podobného charakteru se v Praze, ale nejen tam, množí jako houby po dešti. Stačí projít centrem našeho hlavního města a během pár minut lze spatřit několik podobných přestupků. Zdá se, že řidiči ztratili smysl pro kázeň, ohleduplnost, ale především pro bezpečnost provozu. Přitom stačí docela málo. Totiž respektovat dopravní předpisy, i když touha velí jinak.

Jak se na podobný přestupek díváte vy? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.