Německo stoplo dotace a elektromobily čeká velký propad, tvrdí skupina VDA

Foto: Unsplash

Německo je největším evropským automobilovým trhem a je jedním z hlavních motorů růstu elektromobilů. Nyní se však očekává, že se tento kurz změní, protože se předpokládá, že prodej elektromobilů poprvé za osm let klesne.


Podle německé skupiny VDA, která sdružuje automobilový průmysl v zemi, dojde pravděpodobně k poklesu prodeje bateriových vozidel z loňských 524 000 kusů, což je více než na kterémkoli jiném evropském trhu, na 451 000 kusů v letošním roce. Vzhledem k tomu, že cílem Německa je mít do roku 2030 na silnicích 15 milionů vozidel BEV, se toto číslo pohybuje ne úplně správným směrem.

Konec dotací

Podle Automotive News to je způsobeno řadou faktorů. Především však tím, že Německo v prosinci, o celý rok dříve, než se očekávalo, zastavilo dotační program pro elektromobily. Teď k tomu ještě přidejte inflaci, rostoucí ceny automobilů a podprůměrnou nabíjecí infrastrukturu. Vyjde vám z toho výsledek, který pro elektromobilitu není úplně příznivý a je pravděpodobné, že se občané Německa do elektromobilů bez dotací tolik nepohrnou. V České republice nově dotace na nákup elektromobilů fungují a firma může dosáhnout až na částku 200 tisíc korun. Při počítání se tak můžete dostat k výsledku, že se vám skutečně elektromobil vyplatí. To ale samozřejmě záleží na každém.

Čína jako jasný vítěz

Podle odhadů VDA by měl celosvětový trh zaznamenat 2% nárůst na 77,4 milionu vozů oproti 78,8 před pandemií. VDA uvádí, že v Německu by se letos mělo vyrobit téměř 1,5 milionu elektromobilů, ale velká část této produkce bude vyvezena ze země. Německo je po Číně druhým největším světovým výrobcem BEV osobních automobilů – ale vzhledem k tomu, že Čína v roce 2023 vyrobila 6,6 milionu BEV oproti 1,2 milionu v Německu, je to dost velký rozdíl. Pro srovnání, podle údajů společností VDA a S&P Global Mobility vyrobily USA v loňském roce "pouze" 1,1 milionu elektromobilů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.