Průlom značek Hyundai a Kia? Automobilky vyvíjejí pneumatiky, které mění tvar a nahradí zimní řetězy

Foto: Unsplash

Společnosti Hyundai a Kia představily inovativní technologii sněhových řetězů pro pneumatiky, které mají zvýšit bezpečnost jízdy v zimě.


Tato nová technologie obsahuje moduly ze slitiny s tvarovou pamětí umístěné v sestavě kola a pneumatiky. Tyto moduly lze aktivovat jako sněhové řetězy jednoduchým elektrickým signálem, což nabízí velmi plynulý přechod z běžné jízdy na jízdu v zimě.

Snadné používání a zvýšení bezpečnosti

Hlavní výhoda této technologie spočívá v jejím snadném používání. Pokud jste někdy nasazovali řetězy víte, jak náročná tato činnost je. Zvlášť, když řetězy nasazujete v hustém sněžení. Naproti tomu nový systém od společností Hyundai a Kia využívá slitinu s tvarovou pamětí, kterou lze nasadit nebo sundat pouhým stisknutím tlačítka. To nejen šetří čas, ale výrazně zvyšuje bezpečnost, zejména při zmíněném hustém sněžení.

Technologie v pozadí inovace

Konstrukce této technologie pneumatik s integrovanými sněhovými řetězy je poměrně složitá. Pneumatika má radiální drážky, do kterých jsou vloženy moduly ze slitiny s tvarovou pamětí. Když se slitina nepoužívá, zůstává uvnitř kola stlačená a připomíná tvar písmene "L". Po aktivaci elektrickým proudem se slitina vrátí do původního tvaru a vystupuje z pneumatiky ve tvaru písmene "J". Toto prodloužení se dotýká povrchu vozovky, čímž se zvyšuje přilnavost a stabilita na zasněženém povrchu. Tato technologie navíc nabízí další bezpečnostní prvek. V případě silného opotřebení pneumatiky upozorní viditelnost modulu řidiče na nutnost výměny pneumatiky.

Budoucí vyhlídky a vývoj

Hyundai Motor a Kia, které v současné době drží patentový status v Jižní Koreji a USA, zvažují sériovou výrobu této inovativní technologie. Než k tomu dojde, je zapotřebí dalšího technologického pokroku, testů životnosti, hodnocení výkonnosti a regulačních přezkumů. Tento přístup však odráží závazek společností Hyundai a Kia využívat pokročilé technologie pro reálné aplikace a zaměřit se na zvýšení bezpečnosti a pohodlí svých vozidel.

Co si o této technologii myslíte?

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.