Netflix připravuje miniseriál o legendě Formule 1 Ayrtonovi Sennovi

Foto: caranddriver.com

Série bude sledovat život Ayrtona Senny od zahájení závodní kariéry této ikony Formule 1 až do jeho tragické smrti v Imole v roce 1994. Série by měla mít osm dílů a vysílat by se měla od roku 2022.


Seriál by měl reflektovat Sennovu osobnost, rodinné vztahy a samozřejmě také celou jeho kariéru v šampionátu Formule 1. První díl nás proto zavede k debutu tohoto jezdece ve Formuli 1, další díly nás následně provedou jeho životem v Anglii a série skončí tragickou smrtí tohoto fenomenálního jezdce a trojnásobného šampióna během Velké ceny San Marína v Imole, kam se shodou okolností po 14 letech šampionát vrací. Všechny díly se natáčely na zajímavýách místech, která mají souvislost s životem Ayrtona Senny a to včetně přístupu do soukromí do Sennovy rodiny. 

„Je velmi zvláštní si připustit, že vyprávíme příběh, který o něm ví jen pár lidí,“ uvedla ve svém prohlášení Viviane Senna, Ayrtonova sestra. „Rodina Senna se zavázala, že z tohoto projektu udělá něco zcela jedinečného a bezprecedentního. A naším partnerem nebude nikdo lepší než Netflix, který má globální dosah,“ dodala. 

Nová, dosud nepojmenovaná minisérie navazuje na úspěch dokumentu z roku 2010, který se aktuálně streamuje na Netflixu. Seriál bude natočen v angličtině a portugalštině. Streamovat se má začít někdy v roce 2022.