Nové MINI Countryman S ALL4 testovalo svoje terénní kvality na zamrzlém Islandu

Foto: BMW

Teploty hluboko pod bodem mrazu a zasněžené členité cesty jsou zárukou opravdových výzev. Uprostřed divoké islandské krajiny tak mohlo nové MINI Countryman S ALL4 naplno prokázat své terénní kvality.


Mr. Bean by se asi divil, kam se po letech dostane "jeho" autíčko MINI. I když autíčko. Aktuálně je to už pořádné auto, které se nezalekne ani divoké islandské přírody. Milovníci aktivního odpočinku zažijí divokou stránku největšího sopečného ostrova na světě zejména mimo hlavní silniční tahy. Precizní jízdní vlastnosti MINI Countryman S ALL4 prověří v zimě na Islandu drsný terén, zasněžené šotolinové cesty a namrzlé svahy. Systém pohonu všech kol ALL4 řidiči pomáhá na jakékoli silnici a za každého počasí. Elektronicky řízené rozdělování hnací síly mezi přední a zadní kola probíhá rychle a přesně podle potřeby.

Skvělá jízdní dynamika 

V kombinaci s mírně zvětšeným rozchodem kol a prodlouženým rozvorem nabízí tento automobil vynikající jízdní dynamiku a zároveň vyšší komfort. Podvozek lze různě nastavit v závislosti na povrchu a okolních podmínkách. Skvěle vyvážený a komfortně naladěný podvozek je ideální pro průzkum islandské sopečné krajiny. Na zpevněných cestách a v městském provozu je však MINI Countryman S ALL4 díky přímému řízení a sportovně naladěnému podvozku mimořádně agilní. Výkonný 2litrový přeplňovaný motor zaujme na dlouhých a rovných islandských silnicích svým kultivovaným chodem, výkonem zvýšeným na 160 kW/218 k a maximálním točivým momentem 360 Nm. Výkon MINI Countryman S ALL4 (kombinovaná spotřeba paliva: 7,4–6,8 l/100 km, kombinované emise CO2: 169–155 g/km podle WLTP) navíc v nízkých otáčkách podporuje 48V mild hybridní systém, který dočasně zvyšuje výkon o dalších 14 kW. 

Sportovní design a elegance

Paket John Cooper Works dodává MINI Countryman S ALL4 pomocí zvýrazněných nasávacích otvorů vpředu a difuzoru vzadu osobitý závodnický vzhled. Jasně červená barva Chili Red a charakteristická kontrastní střecha a leskle černá zpětná zrcátka dodávají karoserii vozu s paketem JCW na mohutnosti. V souladu s tím mají světlomety MINI LED po nastavení denního svícení ve stylu JCW pouze dva vodorovné světelné pruhy, které podtrhují celkově minimalistický designový styl. Logo John Cooper Works na osmiúhelníkové masce chladiče má jasné obrysy a typické červeno-bílo-černé barevné schéma. Nová podoba loga zdobí také nápadný C-sloupek, který splývá se střechou vozu. Vertikální zadní světla podtrhují vzpřímený a sportovní charakter MINI Countryman S ALL4. Pro nový model jsou k dispozici kola z lehké slitiny v různých designech a průměrech od 17 do 21 palců. 

Komfort pro 5 cestujících

MINI Countryman S ALL4 nabízí komfort až pěti cestujícím. Sklon opěradel tří zadních sedadel lze individuálně nastavit v šesti polohách. Zadní sedadla, která je možné posunovat v rozmezí 13 cm, poskytují buď více místa pro nohy, nebo ještě více prostoru pro náklad. Prosvětlenou atmosféru v interiéru dále umocňuje prosklená panoramatická střecha. Pro provedení JCW specifická sedadla, čalouněná vysoce kvalitní syntetickou kůží s červeným kontrastním prošíváním, zajišťují pevnou oporu těla a zároveň nabízejí odpovídající komfort. Černo-červené barevné schéma paketu JCW se objevuje také na pletených površích obložení dveří a palubní desky.

Velký zavazadlový prostor 

Zavazadla lze snadno uložit do zavazadlového prostoru o objemu 450 litrů. Opěradlo zadních sedadel, které je rozděleno v poměru 40:20:40, umožňuje podle potřeby zvětšit zavazadlový prostor až na 1450 litrů. To znamená, že po úplném sklopení zadních sedadel lze snadno přepravovat i skutečně objemné předměty. Asistenční systém Driving Assistant Plus umožňuje v MINI Countryman na víceproudých silnicích poprvé částečně automatizovanou jízdu úrovně 2. Ta řidiči v rychlostech až do 60 km/h dovolí sundat ruce z volantu za předpokladu, že i nadále pozorně sleduje okolní provoz a je připraven kdykoli zasáhnout

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.