Volkswagen přiznává, že elektrický Golf by mohl zabít model ID.3

Foto: Unsplash

Zdá se, že malý elektromobil značky Volkswagen se za několik let vrátí na začátek svého vývoje. Poté, co byl e-Golf nahrazen modelem ID.3, se zdá, že jeho čas pomalu končí.


Volkswagen totiž naznačuje, že model ID.3 by mohl být po jedné generaci vyřazen, aby se připravily podmínky pro návrat elektrického Golfu. Připomeňme, že devátá generace Golfu již byla potvrzena jako čistě elektrická a má být vyráběna ve Wolfsburgu. Magazín Top Gear se zeptal Kaie Grünitze, šéfa technického vývoje automobilky, na osud modelu ID.3, až se na trhu objeví nová generace Golfu. Ten odpověděl následovně: "Není dost prostoru na to, aby se pro jednoho zákazníka hodily dva nebo tři různé modely. Začali jsme pracovat na plně elektrickém Golfu. Máme konkrétní představy o tom, jak bude vypadat, ale uvidíme, jak se bude vyvíjet trh." Grünitz však dále zmínil, že oba modely se budou překrývat, což naznačuje, že po blíže neurčenou dobu bude VW prodávat oba elektromobily.

Konec spalovacího Golfu

Nedávno představený Golf mezitím znamená konec éry kompaktních hatchbacků se spalovacími motory. Čistě elektrický nástupce si ponechá jméno Golf, protože je to jakýsi klenot automobilky Volkswagen. Od roku 1974 se vyrobilo více než 37 milionů kusů. V elektrické éře přetrvá nejen jméno "Golf", ale i další pro VW významné přezdívky. Německá automobilka již potvrdila, že přídomky "GTI" a "R" zde zůstanou i po skončení éry benzinových motorů. VW plánuje ukončit výrobu vozů se spalovacími motory v Evropě od roku 2033.

Na hot hatch od VW bez spalovacího motoru nebudeme muset čekat až do návratu elektrického Golfu. Ještě letos se očekává nový model ID.3 GTX.

Malé vozy ID.2 a ID.1

Zatímco příští generace Golfu pravděpodobně nahradí ID.3, model Polo nakonec nahradí ID.2. Společnost prý pracuje také na menším ID.1, který by měl nahradit malý vůz Volkswagen Up! a měli bychom se ho dočkat v roce 2026.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.