Audi Q9 je na cestě. Očekává se do dvou let a se spalovacími motory

Foto: Unpslash

Po letech čekání se zdá, že značka Audi bude mít konečně plnohodnotné portfolio, které doplní její nabídku SUV a dá tak Mercedesu GLS a BMW X7 o něco větší konkurenci.


Již v roce 2021 začaly kolovat první špionážní snímky velkého německého SUV, přičemž podle informací od špionážních fotografů šlo o raný prototyp budoucího modelu Audi Q9.

Nejnovější zvěsti o supervelkém užitkovém voze Audi pocházejí až z Austrálie, kde ředitel Audi Australia Jeff Mannering v nedávném rozhovoru pro CarSales něco naznačil. Na otázku ohledně možnosti SUV, které by se v showroomech Audi umístilo nad modelem Q7, Mannering sebevědomě odpověděl: "Ano, samozřejmě. Pokud se podíváte jen na objem ve srovnání s různými značkami, nejsme v některých segmentech, ve kterých jsou ostatní." Následně dodal: "Uvidíme, co se stane v příštích 24 měsících", čímž jen potvrdil, že Q9 dorazí buď v roce 2024, nebo 2025.

Nové snímky Audi Q9

Nové špionážní snímky a zpráva z Austrálie dokazují, že Audi Q9 je skutečně na cestě. Pokud jde o to, kdy by mohl být nový model představen, tak se očekává, že někdy v příštích dvou letech. Je téměř jisté, že toto SUV bude stát na stejné platformě MLB Evo, která je základem modelů Q7 a Q8 a také produktů koncernu VW Group, jako jsou VW Touareg, Porsche Cayenne a nebo Bentley Bentayga. A protože se Audi nebojí výkonných variant svých velkých SUV, verze SQ9 se zdá být naprostou jistotou. Nejvýkonnější verze RS Q9 by se pak mohla stát potenciálním vyzyvatelem Mercedesu AMG GLS a BMW XM.

Pokud se toto všechno potvrdí, je s podivem, že Audi čekalo s tímto vozem tak dlouho. Značka drží ochrannou známku na toto jméno již více než 10 let a konkurenti – Mercedes-Benz GLS a BMW X7 – jsou v tomto segmentu velmi úspěšní.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.