Policisté ho v protisměru nehonili. Věděli, že ho dožene něco úplně jiného

Foto: Jiří Soukup

Řidič v Praze chtěl projet v protisměru jednosměrnou Dušní ulicí i přesto, že vedle něj stálo policejní auto. Asi spoléhal na to, že než se policisté otočí, bude dávno pryč. Zasáhla ale karma


Centrum Prahy je pro mnohé řidiče neprostupným bludištěm. Tím spíše, když skoro každá druhá ulice je nějak rozkopaná, objížděk jsou desítky a dopravní značení není vždy stoprocentní. Originální navigace ve starších autech, které nemají aktualizace, také ne vždy bezvadně fungují, a tak o dopravní přestupky především mimopražských řidičů není nouze.

O tom by mohl hovořit i řidič vozu Toyota Camry s mimopražskou registrační značkou, který takzvaně „zakufroval“ v centru Prahy. Po chvíli váhání kudy jet, se rozhodl, že projede Dušní ulicí v Praze, ale v protisměru. To, že vedle něj stálo policejní auto, buď nevnímal, nebo si myslel, že než se policisté otočí, dávno zmizí v uličkách Starého města. Jenže to se trochu přepočítal. Policisté se za ním ani nemuseli hnát. Dohnala ho karma.

Dušní ulice totiž byla přímo před školou rozkopaná kvůli opravě plynového vedení a byla tak zcela neprůjezdná. Řidič Toyoty se tedy musel potupně otočit a vrátit se tak policistům přímo do náruče. Za jízdu v protisměru mohl dostat na místě pokutu až do výše 5 tisíc korun, ve správním řízení potom až 25 tisíc korun. Řidič zároveň může dostat 6 trestných bodů.

Projíždět jednosměrkou v protisměru je opravdu špatný nápad. Na druhou stranu, zrovna v tomto případě, lze tak trochu pochopit frustraci řidičů, kteří se v daném místě v tu dobu nacházeli. Dušní ulice překopaná, značky s vyznačením objízdné trasy nikde, každá druhá ulice jednosměrná, takže kdo potřeboval dojet nebo zaparkovat třeba právě u obchodního domu Kotva z druhé strany, vyplivla ho změť uliček třeba až u Právnické fakulty.

A pozor, jednosměrná ulice platí samozřejmě i pro cyklisty. Často jsou ale vidět cyklisté například rozvážkových služeb, kteří si s jednosměrkou hlavu příliš nelámou. A nejsou to jenom cyklisté. Někdy takto „profrčí“ jednosměrkou i řidiči skútrů. Že takový přestupek nemusí skončit jenom pokutou, ale také ošklivou nehodou, je nasnadě.

Potkali jste se s cyklistou nebo motocyklistou, který proti vám vyrazil v jednosměrce z druhé strany? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.