Prezident Biden plánuje nahradit federální flotilu americkými elektrickými vozidly

Foto: Netcarshow

Prezident Joe Biden uvedl, že americká federální vláda nahradí svůj vozový park elektrickými vozidly. Chce tak vytvořit až milion pracovních míst a výrazně zlepšit stav životního prostředí.


Poněkud nečekané prohlášení vydal v prvních dnech v úřadu americký prezident Joe Biden. Plán na elektrifikaci vládních vozidel se zdá být smělým počinem a jistě také pomůže akcionářům nejen autmobilky Tesla. Ve hře je také Chevrolet, Ford a samozřejmě i Cadillac.

Federální vláda vlastní obrovskou flotilu vozidel, kterou nahradíme čistě elektrickými vozidly vyrobenými přímo v Americe, americkými pracovníky
Joe Biden; Prezident USA

Prezident uvedl, že tento krok vytvoří milion pracovních míst v odvětvích automobilů a čisté energie. Federální vláda udržuje flotilu 645 000 vozidel, podle zprávy Federální správy flotil z roku 2019 vydané General Service Administration z roku 2020. Patří sem vozidla přidělená různým civilním (jako je poštovní služba) a vojenským agenturám. Z nich většinu – asi 412 500 - tvoří nákladní automobily s 272 000 lehkými nákladními vozy, 102 000 středně těžkými a 39 000 těžkými nákladními vozy. Flotila zahrnuje také asi 224 000 osobních vozidel a 8 000 dalších vozidel, jako jsou autobusy a sanitky. Biden neposkytl konkrétní podrobnosti, například časový plán výměny, výrobce automobilů, kteří by vozidla poskytli, ani kolik by vláda utratila za masivní iniciativu. Toto oznámení přichází jako součást většího úsilí o stimulaci americké výroby. Biden podepsal objednávku zaměřenou na zvýšení počtu pracovních míst v továrnách, které se od loňské pandemie propadly o 540 000.

Minulý týden Pete Buttigieg, Bidenův kandidát na ministerstvo dopravy, naznačil, že bude pracovat na podpoře Bidenových plánů zelené dopravy. Buttigieg navrhl, aby administrativa zvrátila odvolání Trumpovy administrativy ve federálních normách spotřeby pohonných hmot pro automobily, aby se snížily emise skleníkových plynů, a bude usilovat o podporu používání elektrických vozidel prostřednictvím opatření, jako je přidání půl milionu nabíjecích stanic po celé zemi. Buttigieg nespecifikoval, odkud by mohly pocházet peníze na velké investice do infrastruktury, ale nevyloučil ani zvýšení daní, což by zavedlo myšlenku daně z „ujetých kilometrů“ jako alternativu k současné dani z plynu, která financuje Dálniční svěřenecký fond.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.