Škoda Scala se možná brzy dočká verze RS, nová Fabia bohužel asi nikoliv

Foto: Jiří Soukup

Nová Škoda Fabia je již téměř za dveřmi, ale tentokrát se s verzí RS pravděpodobně nepočítá. Tu by ale naopak mohl dostat model Scala v podobě verze s výkonem 150 kW.


Již před časem jsme potkali neobvyklou verzi modelu Scala na dálnici D10 a předvídali, že se tenhle model ostřejší verze dočká. Zatím se tak nestalo, nicméně podle německého AutoBildu se to může v následujícím roce letech změnit. Scala by si totiž ostřejší verzi rozhodně zasloužila, tím spíše, když v nové generaci modelu Fabia se s touto variantou nepočítá. Přitom Fabia RS první generace byla přímo ikonické auto a dodnes je to v českých autobazarech poměrně vyhledávaný automobil.

Zajímavé bude sledovat, jaký motor případná verze Škoda Scala RS dostane pod kapotu. S největší pravděpodobností by mohlo jít o benzínový motor 1,4 TSI iV, tedy doplněný hybridním ústrojím. Šlo by tak tedy o stejný pohon, jaký aktuálně nabízí Škoda Octavia nebo Škoda Superb. Výkon tohoto ústrojí je  150 kW, což by na malou Scalu bylo naprosto dostačující. Uvidíme tedy, s čím se domácí automobilka v příštím roce vytasí. Scalu RS bychom si totiž opravdu moc přáli. Jestliže totiž skončí kodiaq RS, byl by model Octavia jedinou možností, kde si verzi RS vybrat. A to by rozhodně byla škoda. Verze RS si u zákazníků získaly značnou oblibu a například takový Kodiaq RS byl velmi žádanou verzí. A to nejen v Čechách, ale především v zahraničí.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.