Svoje SUV zaparkoval v Praze na místě, kde neměl. Originální trest ho neminul

Foto: Petr Vich

Že se nemá parkovat před vjezdem do garáže nebo třeba na pozemek, ví každé malé dítě. Dlouho si to asi bude pamatovat i majitel „esúvéčka“, který na pravidla nedbal


Parkování ve velkých městech je problém, v Praze obzvlášť. Všude modré zóny a ceny za parkování poměrně vysoké. Své o tom ví i pekař Marek, o jehož originálním triku, jak se vypořádat s auty, která parkují před jeho obchodem a znemožňují mu vykládku zboží, jsme psali nedávno. Článek vzbudil velký ohlas a do redakce jsme dostali několik dalších podobných příběhů.

Hlavní, na co se dívám, je nečinnost policie. K čemu tedy je, když si musí lidi pomáhat a chránit se sami ?
Hana Stojanová

Jeden z nich popisoval situaci, kdy u Vysoké školy ekonomické v Praze zaparkoval řidič svoje SUV před vjezdem na firemní parkoviště. Ačkoliv bylo asi možné zavolat policii a vůz odtáhnout, rozhodli se poškození vyřešit situaci po svém. Terénní Toyotu polepili poznámkovými papírky a to doslova od kol až po střechu. Muselo jim to dát jistě hodně práce, tím spíš, když se snažili dodržet jakýsi barevný koncept polepu.

Otázkou je, že si nikdo z přihlížejících takové akce nevšiml a nezavolal policii. Rázem by se totiž mohly role obrátit a v problémech by mohli být ti, kteří auto polepovali. Ne snad, že by auto polepením papírků nějak poškodili, alespoň z fotografie se to nezdá, nicméně jako vandalismus by takové jednání jistě považovat šlo a dotyční by pravděpodobně bez pokuty nevyvázli.

Brát spravedlnost do svých rukou rozhodně nedoporučujeme. Jestliže vám zaparkované auto brání ve vjezdu na pozemek, vždy zavolejte policii, která situaci vyřeší. Ano, asi budete muset pár desítek minut počat, taková věc nebude mít prioritu. Ale riskovat postih za to, že se budete situaci snažit řešit sami, za to to určitě nestojí

Pravdou ale zůstává, že někteří majitelé aut si s parkováním na zakázaných místech hlavu příliš nedělají. Parkují na místech pro invalidy, přes několik míst v podzemních garážích nebo třeba před vjezdem do garáže. A je možná jenom náhoda, že velmi často se jedná o drahá auta, nejčastěji SUV, mnohdy ještě se značkou na přání ve stylu „JSEM BOREC 007“.

Máte s podobnými „borci“ nějakou zkušenost? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.