Toyota vyvíjí nové spalovací motory. Lidé by prý neměli být nuceni kupovat elektromobily

Motor - ilustrační foto
Foto: Unsplash

Toyota v roce 2023 prodala více aut než kdykoli předtím, ale elektromobily měly na tento růst minimální vliv. Z 11 233 039 vozů dodaných japonským konglomerátem bylo pouze 104 018 elektromobilů.


To znamená, že pouhých 0,926 % vozů prodaných v loňském roce společnostmi Toyota, Lexus a dalšími dceřinými společnostmi tvořily bateriové elektromobily. S ohledem na tento výsledek společnost počítá s tím, že spalovací motory jsou stále aktuální.

Během projevu, který se konal před 200 firemními manažery a vedoucími pracovníky, předseda představenstva Akio Toyoda potvrdil plány na projekt vývoje motorů. Jeho prohlášení je v souladu s prohlášením učiněným na tokijském autosalonu v roce 2024, kde využil příležitosti, aby všem řekl, že „Toyota bude i nadále dělat motory".

Během otázek a odpovědí vyjádřil Toyoda přesvědčení, že podíl bateriových elektromobilů na trhu nikdy nepřekročí 30 %, a to bez ohledu na technologický pokrok. Zbývajících 70 procent tak budou představovat benzinové automobily, hybridy a plug-in hybridy. Předseda firmy také zmínil, že řešení by potenciálně mohly nabídnout motory na vodík. O dieselu se však nezmínil.

Spalovací motor je překvapení

V roce 2024 se automobilky převážně soustředí na odhalení plánů na nové elektromobily. Někteří jdou dokonce tak daleko, že tvrdí, že v příštích letech ukončí výrobu automobilů s vnitřním spalovacím motorem. Dokonce i značka Lexus společnosti Toyota se zavázala, že do roku 2035 zastaví prodej vozů se spalovacími motory.

Po roce 2030 jenom elektromobily

Společnost Stellantis slibuje, že v Evropě bude do konce desetiletí prodávat pouze elektromobily. Také Mercedes hodlá do roku 2030 přejít na plně elektrický pohon, ale pouze tam, kde to podmínky na trhu dovolí. Konkurenční Audi přestane vyrábět vozy se spalovacími motory v roce 2032. BMW zatím datum ukončení výroby nestanovilo. Volkswagen hodlá od roku 2033 vyrábět v Evropě pouze elektromobily.

Toyota to vidí jinak

Toyota se domnívá, že bateriové elektromobily nemohou být jediným řešením pro dosažení uhlíkové neutrality. Akio Toyoda zmínil, že nabíjecí infrastruktura ještě zdaleka není připravena, a poukázal na to, že "miliarda lidí na celém světě žije bez přístupu k elektřině". Vzhledem k tomu, že Toyota v těchto regionech prodává automobily, nemělo by smysl se plně věnovat elektromobilům.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.