Tři aktuálně nejbezpečnější SUV jsou do jednoho velkým překvapením. Škoda mezi nimi není

Foto: Mazda

Vozy kategorie SUV si jejich zákazníci kupují především kvůli jejich užitné hodnotě, vyšší stavbě vozu a také kvůli pocitově vyšší bezpečnosti. Který ale vybrat? Organizace Euro NCAP pojmenovala aktuálně nejbezpečnější vozy v kategorii SUV


Moderní automobily nabízejí větší ochranu než kdykoli předtím. Výsledkem je, že mnozí z nás považují bezpečnost silničního provozu za samozřejmost, k čemuž přispěla v nemalé míře práce organizace Euro NCAP, která každý rok provádí desítky nárazových testů na nových automobilech. K výběru nejbezpečnějších SUV jsou využity nejnovější údaje Euro NCAP, které hodnotí vozy podle ochrany nejen dospělých, ale i dětských cestujících, hodnocení bezpečnostních asistentů a také to, v jakém bezpečí jsou ostatní účastníci silničního provozu ve vztahu k porovnávanému autu. 

Mazda CX-30 

 • Hodnocení ochrany dospělých cestujících 99 %
 • Hodnocení ochrany dětských cestujících 87 %
 • Bezpečnost zranitelných účastníků silničního provozu 80 %
 • Hodnocení asistentů bezpečnosti 77 % 

Vítězem se stává Mazda CX-30. Skóre pro ochranu dospělých cestujících je na úrovni 99 %. Jedná se tak pravděpodobně o nejvyšší hodnotu, protože nikdo nezaručí 100% bezpečnost. Tento vůz dosáhl také druhého nejlepšího hodnocení, pokud jde o dětskou bezpečnost, konkrétně pak 86 % (lepší byl pouze Range Rover Evoque). Všechny verze CX-30 jsou vybaveny několika airbagy, sledováním mrtvého úhlu, adaptivním tempomatem, autonomním nouzovým brzděním, rozpoznáváním dopravních značek a asistencí při rozjezdu do kopce. Model CX-30 není nejpraktičtější SUV, ale díky elegantní kabině a celkovému designu je jedním z nejatraktivnějších. 

Seat Tarraco 

 • Hodnocení ochrany dospělých cestujících 97 %
 • Hodnocení ochrany dětských cestujících 84 %
 • Bezpečnost zranitelných účastníků silničního provozu 79 %
 • Hodnocení asistentů bezpečnosti 79 % 

Druhým tipem je Seat Tarraco. Jedná se o sedmimístné SUV, které sdílí platformu s modely Volkswagen Tiguan a Škoda Kodiaq. Ve srovnání s mnoha sedmimístnými SUV je na zadních sedadlech dostatek místa pro děti a dospělé, kteří nejsou příliš vysocí, takže Tarraco je bezpečnou a praktickou volbou pro větší rodiny. Dokonce i základní výbava je vybavena autonomním nouzovým brzděním, asistencí při rozjezdu do kopce, dvěma body Isofix ve druhé řadě pro dětské sedačky, třetím Isofixem vpředu, asistentem pro udržení v jízdním pruhu a systémem rozpoznávání únavy. Modely FR pak dodávají například adaptivní tempomat a samočinné parkování. U modelů Xcellence je namontována zadní kamera. Souprava, která vám pomůže zaparkovat, vám z hlediska bezpečnosti sice moc nepomůže, ale určitě sníží pravděpodobnost toho, že narazíte a poškodíte své nebo jiné auto. 

Volkswagen T-Cross 

 • Hodnocení ochrany dospělých cestujících 97 %
 • Hodnocení ochrany dětských cestujících 86 %
 • Bezpečnost zranitelných účastníků silničního provozu 81 %
 • Hodnocení asistentů bezpečnosti 80 % 

Poslední vůz, který zmíníme, je Volkswagen T-Cross. Tohle SUV ukazuje, že i malý vůz může být bezpečný. Ačkoliv sdílí své mechanické součásti s modelem Polo, což je samozřejmě kompaktní vůz, T-Cross z hlediska bezpečnosti vyčnívá. Rozhodující je, že nemusíte využívat nejdražší model, abyste mohli těžit z dobré úrovně ochrany. Dokonce i základní výbava se může pochlubit autonomním nouzovým brzděním, asistentem udržování v jízdním pruhu a automatickým post kolizním brzděním.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.