V Evropě již jezdí první maskované prototypy nového VW Amarok

Foto: Volkswagen

Volkswagen představí letos zcela novou generaci pick-upu Amarok. Nový Amarok je navržený a koncipovaný v Německu a Austrálii a vyráběný v Jižní Africe. V Česku se ale objeví až v polovině příštího roku.


Přestože byl prémiový design všestranného modelu kompletně inovován, zachoval si typický styl Amaroku. Na charismatický exteriér, z něhož vyzařuje síla, navazuje velmi kvalitní interiér. Navzdory maskování je již patrné, jak se změnily rozměry tohoto praktického pomocníka. Nový model je s vnější délkou 5350 mm minimálně o 100 mm delší než předchůdce. Rozvor náprav 3270 mm představuje nárůst o 175 mm – díky tomu je ve dvojkabině více místa. Užitečná hmotnost se navíc zvýšila až na 1,2 tuny a větší počet kombinací motorů a převodovek nabídne maximální přípustnou hmotnost přívěsu až 3,5 tuny. Vzhledem k tomu, že se rozvor náprav nového Amaroku zvětšil více než vnější délka, zkrátily se převisy karoserie. To má pozitivní vliv na nájezdové úhly, a tím i na průchodnost terénem. Terénní vlastnosti nového Amaroku jsou navíc zdokonaleny také výrazně větší brodivostí než u předchůdce. 

V závislosti na variantě motoru a převodovky, resp. trhu, budou mít zákazníci k dispozici jeden zážehový motor a až čtyři různé vznětové jednotky se čtyřmi a šesti válci a zdvihovým objemem 2,0 až 3,0 litru – a to s pohonem zadních kol, připojitelným pohonem všech kol nebo trvalým pohonem všech kol. V nevšedních jízdních situacích budou řidiče podporovat početné varianty předem nakonfigurovaných jízdních režimů v několika stupních. Takto vybavený nový Amarok si v budoucnu poradí prakticky s jakoukoli výzvou, se kterou se pick-up může setkat při malých i velkých dobrodružstvích v každodenním provozu. O vyšší úroveň bezpečnosti se postará více než 30 asistenčních systémů, z nichž více než 20 je u modelu Amarok naprostou novinkou. 

Design jako výraz suverenity

Exteriér pick-upu se sice stále ještě skrývá pod maskováním, ale už nyní je zřejmé, že vyzařuje sílu a charisma. „Původní design Amaroku jsme u nové generace zásadně změnili. Nyní je jednoznačně expresivnější a výrazně suverénnější,“ nastiňuje výsledek Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice. 

Nepřehlédnutelným vyjádřením postoje je již nová čelní partie. Výrazným prvkem je velmi vysoko umístěná kapota motoru s uhlazenými plochami a jednoznačnou DNA značky Volkswagen Užitkové vozy. Charismatické jsou horní horizontální příčky na masce chladiče s precizně integrovanými, úzkými a pro všechny verze sériově dodávanými LED světlomety. Na přání jsou nabízeny „IQ.LIGHT – LED Matrix světlomety“, které umocňují vzhled modelu Amarok ve stylu high-tech. V závislosti na verzi přechází maska chladiče pod příčkami individuálně do horizontálního členění čelní partie nebo do designu s motivem písmene X u vrcholných verzí výbavy. V této části se nachází také reliéfní nápis Amarok. 

Při pohledu na siluetu jsou mimořádně nápadné podběhy kol, které nejsou, stejně jako u předchůdce, zcela kruhové. Na rozdíl od mnoha ostatních pick-upů není totiž horní část podběhu vymezena kruhovou, ale téměř rovnou linií, což je typický rys Amaroku. Blatníky kolem velkých kol z lehké slitiny, dodávaných s průměrem ráfku až 21 palců a poprvé s univerzálními pneumatikami kategorie „All Terrain“ v sériově výbavě, jsou výrazně rozšířené. Do boční partie je velmi harmonicky začleněno vizuální propojení otevřené ložné plochy a střešních sloupků C. Jakub Šebesta k tomu říká: „Aerodynamický stylový oblouk, který se pne nad otevřenou ložnou plochou, vizuálně prodlužuje dvojkabinu do prostoru otevřené ložné plochy, a tím zvýrazňuje dynamické a solidní proporce karoserie nového Amaroku.“ 

Nový pick-up značky Volkswagen Užitkové vozy je výrazný také ze zadní perspektivy. Široká sklopná zadní stěna ložné plochy je na obou stranách ohraničena sériově dodávanými zadními LED světly. A téměř celou šířku zadní sklopné stěny zabírá reliéfní nápis Amarok. Stejně jako u předchůdce platí, že i nový Amarok nabízí na ložné ploše mezi podběhy zadních kol dostatek místa pro uložení europalety napříč. Stabilní kotevní oka umožňují bezpečné zajištění nákladu. 

Interiér pro profesionální úkoly a dlouhé jízdy

Interiér modelu Amarok je funkční a velmi kvalitní. K tomu přispívá velký počet detailů umocňujících prémiový charakter pick-upu, od snadno srozumitelných ovládacích prvků přes digitální panel sdružených přístrojů až po displej informačního a zábavního systému ve formátu tabletu. Na přání bude možné objednat exkluzivní audiosystém či povrchy přístrojové desky a výplní dveří se vzhledem ušlechtilé kůže doplněné výrazným ozdobným prošíváním. S prémiovým charakterem korespondují také nová sedadla. Ta poskytují všem cestujícím komfort, na který jsou zvyklí z ostatních modelů značky Volkswagen. Řidič a spolujezdec vpředu usedají v novém Amaroku do komfortních, širokých sedadel, která lze na přání nakonfigurovat s elektrickým nastavováním polohy v 10 směrech. Zadní část interiéru dvojkabiny modelu Amarok nabízí navíc velkorysý prostor pro cestování na dlouhé vzdálenosti třem dospělým osobám. 

Nový Amarok bude nabízen v pěti výbavových liniích. Základní verze nese označení „Amarok“, po ní následují varianty „Life“ a „Style“. Jako rovnocenné vrcholné verze bude Volkswagen Užitkové vozy nabízet stupně výbavy „PanAmericana“ (s terénním charakterem) a „Aventura“ (se silničním charakterem). 

Nástupce úspěšného modelu

V Evropě, Jižní Americe, Jižní Africe a Oceánii se dosud prodalo více než 830 000 vozů Amarok. Silnými stránkami úspěšného prémiového pick-upu jsou suverénní systémy pohonu, vysoké užitečné hmotnosti, důsledná funkčnost a autentický design všestranného automobilu do jakéhokoli terénu. Volkswagen Užitkové vozy tyto silné stránky u nové generace ještě více rozvine. Nový Amarok přijde na český trh v první polovině roku 2023 ve verzi DoubleCab (dvojkabina se čtyřmi bočními dveřmi) a na některých trzích bude uveden také s dvoudveřovou kabinou (SingleCab).

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.