Za který přestupek by řidiči trestali ve městech nejvíce?

Foto: Jiří Soukup

Jsou přestupky, za které by někteří řidiči trhali hříšníkům řidičské průkazy. Nějaký dopravní přestupek sice udělal občas asi každý, ale některé jsou opravdu nepochopitelné


Kdysi jsme tady psali o pražském podnikateli, který se musel s vozidly, parkujícími před jeho nakládací rampou, vypořádat po svém, protože zásahy policie byly neúčinné. Stačila mu k tomu láhev stolního oleje. Od té doby nám do redakce chodí měsíčně desítky podnětů od čtenářů, kteří se s podobným jednáním neslušných řidičů také sami setkali. Z jejich komentářů vyplývá, že by uvítali větší aktivitu policie a také to, jaké přestupky jim vadí nejvíce.

Například Anna Fré nám do komentářů napsala: „Arogance dnešních lidí je bezbřehá. Nikdo si s nimi neporadí. Naopak jsou chráněni. Trest si odnese ten, který se brání. Nikdo nikomu a ničemu v téhle době a společnosti nevěří. Policie často neví, co má dělat, jelikož se to může obrátit proti ní. Tak jsou opatrní. Policie by měla dostat víc pravomocí a konat“.

Jindřich Švábenský zase popisuje přestupek stání na místě pro invalidy: „Někteří řidiči jsou velice arogantní. Příklad: místo pro invalidy před prodejnou. Celé dny tam parkuje auto řidiče bydlícího poblíž, který není invalida, ovšem využívá kartu své nemocné maminky, kterou jsme v jeho autě viděli asi dvakrát. Parking je pod kamerou městské policie. Na upozornění, že invalidní zákazníci nemají kde parkovat, protože je parkoviště blokováno, odpověděli, že by dotyčného museli přistihnout u auta a ještě by bylo problematické mu dokázat, že kartu invalidy zneužívá. Obdoba: Evidentní studentka přijede v autě s kartou invalidy, vystoupí SAMA JEDINÁ, nemá hole, nemá vozík, evidentně není ani nevidomá a kluše na vlak, odpoledne se vrátí opět SAMA JEDINÁ, hopsne do auta a mizí. Celý den blokuje místo pro invalidy“.

A jaký přestupek vadí řidičům nejvíce? Pravděpodobně to je blokování křižovatek a stání na žlutě šrafovaných výjezdech z okruhu nebo z dálnice: „Kamióny stojí v pravém jízdním pruhu v dvoukilometrové frontě, osobní auta jedou v tom levém. Jenže když chci potom odbočit a sjet ze spojky, tak nemohu, protože kamióny stojí i na místech, která mají zůstat volná, právě kvůli tomu, aby se dalo ze silnice plynule vyjet. To je podle mě asi nejhorší přestupek,“ říká Petr W., taxikář z Prahy.

Jaký dopravní přestupek považujete za nejhorší vy? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.