Volkswagen cílí na uživatele Google Maps s novou satelitní navigací

Foto: Unsplash

Volkswagen chce, aby jeho nový infotainment systém byl pro řidiče atraktivnější než oblíbené aplikace třetích stran, jako jsou Google Maps a Waze.


Axel Heinrich, vedoucí oddělení inovací a systémové architektury Volkswagenu, uvedl, že obliba takových funkcí, které se zrcadlí v chytrých telefonech, ukazuje, že "v jejich navigaci asi něco málo chybí". Řekl: "V současné době je to ještě horší než kdykoli předtím. Naše mapy a dopravní informace nejsou totiž nejlepší, jako například u Googlu."

Zdůraznil však, že pokud se řidiči rozhodnou používat navigační rozhraní jiné než VW, přijdou o integrovaný systém správy baterií VW, který doporučuje časy a místa nabíjení. "Je to kompromis, který musíte udělat při trasování s více zastávkami," řekl Heinrich.

Propojení aplikací?

V dnešní době, kdy se svět technologií neustále vyvíjí a zlepšuje, hledají společnosti stále nové způsoby, jak rozšířit svou uživatelskou základnu a poskytnout svým zákazníkům co nejlepší služby. Jedním z inovativních přístupů, který může vést k dosažení těchto cílů, je strategie výměny dat s třetími stranami. Příkladem takové spolupráce může být partnerství s technologickým gigantem, jakým je Google.

Představme si situaci, ve které se VW rozhodne otevřít brány své interní mapovací platformy a začne sdílet určité údaje s Googlem. Tento krok by mohl přinést obrovské výhody pro obě strany. Na jedné straně by to znamenalo, že mapová platforma VW by se mohla dočkat výrazného vylepšení svých funkcí. Díky přístupu k rozsáhlým datovým zdrojům a pokročilým technologiím, kterými Google disponuje, by se uživatelé VW mohli těšit na přesnější navigaci, detailnější mapy a celkově lepší uživatelský zážitek. Na druhé straně by taková spolupráce umožnila Googlu sledovat různé ukazatele ve vozidlech VW, jako je například stav nabití elektrických aut. To by Google mohlo využít nejen k poskytování cílenějších služeb a reklam uživatelům, ale také k lepšímu pochopení chování a potřeb řidičů. Výsledkem by mohla být synergie, která by zlepšila služby obou firem a zároveň poskytla zákazníkům hodnotnější a přizpůsobenější zážitky. Heinrich naznačil, že nový evropský zákon o ochraně osobních údajů by mohl zákazníkům umožnit, aby se rozhodli sdílet údaje o svém vozidle s aplikacemi třetích stran, a Volkswagen diskutuje o možnostech, které to přináší.

Velká kritika VW

Volkswagen se znovu zaměřil na software a použitelnost interiéru po ostré kritice modelu Mk8 Golf a Volkswagenu ID 3 ze strany kupujících a širších médií. Šéf značky VW Thomas Schäfer totiž v červnu 2023 přiznal, že netradiční interiéry těchto vozů "rozhodně hodně poškodily" její postavení mezi věrnými zákazníky. Mezi změny, které se provádějí ve všech vozech firmy, patří návrat fyzických tlačítek na volanty a reorganizace softwaru infotainmentu s cílem upřednostnit některé kritické funkce.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.