Vyšinutý řidič v Mercedesu chtěl v Praze vytlačit auto ze silnice. Video z palubní kamery řeší policie

Foto: Jan Smékal

Vysoké ego a touha „vychovávat“ ostatní může být na silnicích v podstatě vražedná kombinace. Někteří řidiči, ovlivněni podobnou vražednou kombinací, totiž neváhají prosazovat svoji „pravdu“ i způsoby, které mohou skončit fatální nehodou.


Do redakční pošty nám poměrně často chodí příspěvky našich čtenářů, které dokumentují, jak tristní je situace na českých silnicích. Někdy jsou to poměrně banální přestupky, někdy jsou to však přestupky, které nejen, že hraničí se zdravým rozumem, ale které také mohou, za určitých okolností, dokonce i vykazovat známky trestného činu.

Video už má policie

Jedno takové video nám přišlo včera odpoledne od čtenáře, jehož jméno redakce zná, ale které nebudeme na jeho žádost zveřejňovat. Video ukazovalo situaci, kdy řidič Mercedesu, který vjížděl z vedlejší silnice, ohrozil vozidlo jedoucí po hlavní silnici. Následně toto vozidlo předjel a snažil se ho vytlačit na svodidla. Z videa je zřejmé, že za volantem Mercedesu musel sedět buď opilý, zdrogovaný, nebo totálně vyšinutý řidič. To ale pravděpodobně zjistí policie, kam pisatel videonahrávku údajně předal. Text mailu přepisujeme, po drobných redakčních úpravách, v původním znění:

Vytlačil auto na svodidla

Od prodejny aut na Proseku vyjížděl řidič ve starším Mercedesu. Jel po vedlejší silnici, před sebou značku „Dej přednost v jízdě“, vůbec by mě nenapadlo, že se bude snažit se přede mě nacpat. To by nedal, ani kdyby měl Ferrari. Jenže on to udělal. Bylo to opravdu tak natěsno, že jsem stihl akorát trochu uhnout k levému okraji jízdního pruhu a zatroubit na něj. On strhl volant a ke srážce naštěstí nedošlo. Byl na vedlejší, opravdu nechápu, o co se snažil. Místo toho, aby sám sobě hned nafackoval za to, co provedl za přestupek, tak se za mě nějak vecpal, přejel do levého pruhu, předjel mě a začal mě tlačit na svodidla. Následně přes bílé vodorovné značení přejel zpátky do levého pruhu a vítězně odjel. Jednoznačně mě ohrozil, video dávám na policii a vy byste měli psát spíš o takovýchto bláznech, než o tom, že někdo parkuje na přechodu. Tohle jsou totiž přestupky, které ohrožují život. Takoví lidé by neměli mít vůbec šanci sednout za volant.“

Pokuty jsou nízké, ego řidiče Mercedesu vysoké

Na českých silnicích jsou podobné situace k vidění bohužel poměrně často. Možná by pomohlo zvýšení pokut, možná větší počet policejních hlídek na silnicích. Základem ale je, nechovat se za volantem jako neřízená střela a myslet si, že když mám luxusní auto, o čemž by se mimochodem dalo, alespoň podle nás, v tomto případě dosti pochybovat, mohu si dovolit vše. Nemohu. Pravidla silničního provozu platí stejně pro řidiče letité Škody Favorit i pro řidiče luxusního vozu za milióny.

Co si o podobných přestupcích myslíte vy? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Anketa
Měly by být za podobné přestupky odebírány řidičské průkazy?
Celkem hlasovalo 1986 čtenářů.

Vyšinutý řidič v Mercedesu chtěl v Praze vytlačit auto ze silnice. Video z palubní kamery řeší policie

Jan Smékal

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.