Zájemci o ojeté auto nejčastěji prověřují model Škoda Octavia a BMW řady 3

Foto: carVertical; Pixabay

Prověřování ojetého vozu před jeho nákupem patří k základním krokům, které by měl každý zájemce o ojetinu učinit. V Česku se nejčastěji prověřují modely značek Škoda, BMW a Volkswagen.


Vyplývá to z průzkumu, který v loňském roce provedla na vzorku více než 500 tisíc reportů společnost carVertical. Od začátku ledna do konce prosince roku 2020 byla totiž touto společností provedena důkladná studie nejvyhledávanějších aut v České republice. Z analýzy plyne, že uvedené vozy byly v roce 2020 v České republice ve vyhledávání nejpopulárnější, ačkoliv nebyly nejprodávanější. Překvapením je, že z modelů značky Škoda se do první pětky dostal pouze model Octavia.

TOP 5 nejpopulárnějších modelů v České republice 

Seznam těchto aut byl sestaven procentuálně, na základě počtu reportů daného modelu, v porovnání s celkovým počtem reportů různých modelů z webu carVertical. 

1.   Škoda Octavia - 10,92% ze všech reportů 

Tento model auta je v Česku nejpopulárnější. Na parkovištích nejčastěji parkují modely z roku 2016, 2008 a 2007. Toto auto je cenově velmi dostupné a nabízí širokou škálu různých doplňků. Silnou stránkou modelu Octavia je fakt, že není náročýé na opravy, protože téměř v každém koutě České republiky se nachází servis, který si se Škodovkou hravě poradí, a navíc je k dispozici mnoho náhradních dílů, právě díky tomu, že je to jeden z nejrozšířenějších modelů. Octavia vyniká především svou praktičností a nízkou spotřebou paliva. 

Foto: carVertical; Pixabay

2.   BMW 3 řady - 5,67% ze všech reportů

Na druhém místě se umístila oblíbená a prestižní německá značka BMW se svým modelem BMW 3, kdy v reportech dominovaly především modely z let 2007, 2006 a 2008. Výkonný motor, krásný design, pohodlná jízda a tak trochu i punc originality dělá tento model mezi ojetinami velmi oblíbeným. Spolehlivost německých vývojářů je zde určitě taky velmi klíčová i když na druhé straně mnoha lidem nevyhovuje zadní pohon, a to především v zimních měsících.

Tuhle funkci má dnes v autě skoro každý, způsobuje ale dost problémů

3.   Volkswagen Golf - 4,72% ze všech reportů

Golf by mnoho lidí očekávalo na vyšší příčce populárnosti, ale umístil se na třetím místě. V Česku mají motoristé zájem především o modely z let 2010, 2005 a 2011. Volkswagen Golf je klasika a pro české řidiče je přitažlivý především proto, že je menší a kompaktní, ale uvnitř je velmi prostorný. Golf navíc působí luxusnějším dojmem než auta z podobné kategorie. Tento model disponuje i mnoha asistenty a v početné míře je zde zastoupena i automatická převodovka. Spotřeba paliva je taktéž velmi nízká, což je určitě důvodem jeho popularity. Pokud si zákazník vybere verzi kombi, získá tak rodinný automobil s velkým prostorem.

4.   Volkswagen Passat - 4,40% ze všech reportů

U značky Volkswagen můžeme zůstat, protože na čtvrtém místě je model Passat, který svou popularitu získal převážně tím, že je prostorný a majitelé ho využívají ve velké míře jako rodinný automobil s velmi pohodlným podvozkem, řízením a hlavně nadčasovým designem, který majitele neomrzí ani po několika letech každodenního používání. Jedním z hlavních důvodů oblíbenosti tohoto modelu je i jeho bohatá výbava. V Česku lidé nejvíce vyhledávali modely z roku 2016, 2015 a 2008, což svědčí o tom, že novějším modelem, (především od roku 2008), se němečtí vývojáři rozhodně trefili do vkusu českého národa. 

5.   Audi A4 - 2,57% ze všech reportů

Na pátém místě zůstaneme opět v Ně Z Ingolstadtu české motoristy zajímá model Audi A4 z let 2009, 2007 a 2006. Model A4 je zajímavý svým dravým designem, prestižním image a sportovním nádechem. Nemusí se stydět ani za použité materiály, které jsou opravdu kvalitní. Majitel Audi je vnímán vždy tak trochu nadřazeně nad ostatními, a to si zřejmě myslí i Češi. Navíc model Audi A4 si drží hodnotu celkem dlouho a proto při následném prodeji jeho majitel příliš netratí. Musíme zde však připomenout, že tento model auta je i častým terčem různých podvodníků a zlodějů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.