Cupra uvede na trh malý a cenově dostupný elektromobil do roku 2025

Foto: SEAT

Cupra se chystá uvést „městský elektrický vůz“ o velikosti Seatu Ibiza, který povede k celkové transformaci španělského automobilového průmyslu směrem k elektrifikaci


Generální ředitel Wayne Griffiths řekl, že kompaktní elektrický vůz bude „více než automobilem. Je to budoucnost španělského automobilového průmyslu“. „Cupra pomůže zpřístupnit elektromobily masám pomocí malého městského elektromobilu – a to je projekt, na kterém pracujeme s mateřskou společností koncernu Volkswagen.“ Nový model bude v segmentu A0 pod připravovaným elektrickým hatchbackem s názvem El-Born, což znamená, že bude velikostně srovnatelný s modely Seat Ibiza a Volkswagen Polo. „Tento segment je v Evropě obrovský a změnit ho na elektromobily je nejobtížnější,“ řekl Griffiths. „Dělat to s auty, jako je Porsche Taycan je o něco jednodušší, ale vydělávat peníze s malými vozy je výzva.“ Potenciální návrhy byly dokončeny a nový model bude pravděpodobně oficiálně představen později v tomto roce.

Elektromobil pro dva dospělé a tři přepravky na pivo vstoupí do výroby s překvapivým dojezdem
Náklady na provoz elektromobilu v ČR dosahují na částku 800 euro měsíčně

Platforma pro nový model, jak Griffiths potvrdil, přijde z koncernu, což naznačuje, že Cupra použije architekturu „MEB-Lite“, kterou Volkswagen vyvíjí pro nejmenší model ve své řadě ID EV. To znamená, že model Cupra nabídne maximální velikost baterie 45 kWh a jeho cena by mohla činit přibližně 20 500 euro, pokud se bude řídit cenovou strategií svého německého sourozence. Generální ředitel skupiny Ralf Brandstätter dříve uvedl, že „auta v menších segmentech jsou důležitá a velmi zajímavá“, a brzy slíbil podrobnosti o expanzi elektrické řady. „Udělali jsme hodně práce při vývoji jednotlivých modelů pro různé značky koncernu Volkswagen,“ řekl Griffiths. „Myšlenkou je postavit vůz zde ve Španělsku. Aby se to stalo, potřebujeme pomoc španělské vlády a Evropské komise, abychom investovali do této transformace.“ Cupra rovněž jedná se španělskou vládou o zavedení infrastruktury dobíjení elektromobilů, aby se zabránilo řídké síti tvořící překážku pro přijetí jejích elektromobilů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.