Bývalý ředitel Tesly se chystá potrápit Muskův nejprodávanější Model 3

Foto: Lucid

Generální ředitel společnosti Lucid Motors Peter Rawlinson řekl agentuře Reuters, že plánuje zahájit v roce 2024 nebo 2025 výrobu konkurenta pro Model 3 od společnosti Tesla.


Společnost vedená bývalým inženýrem Tesly se řídí stejnou strategií jako Tesla, počínaje luxusním vozem, který kolem značky vytvoří povědomí a poté expandovala na masový trh, což je podle Rawlinsona velká finanční výzva. Podle jeho slov se už společnost „Nemůže dočkat, až to udělá“. Dodal však, že se nejdřív zaměří na větší luxusnější automobil, který paradoxně vyžaduje méně zdrojů. "Vyrobit menší auto vyžaduje více kapitálu, protože potřebujete větší továrnu a více automatizace," řekl. Odborníci tvrdí, že může být příliš pozdě na to, aby společnost Lucid uvedla na trh cenově dostupný model, protože výrobci jako Volkswagen, Hyundai a Ford již zavádějí dostupné modely, které mají Tesle konkurovat.

Elektromobil pro dva dospělé a tři přepravky na pivo vstoupí do výroby s překvapivým dojezdem
Velké překvapení: Autopilot od Tesly získal nízké hodnocení – je šestý z deseti

"Existuje otazník nad tím, zda po čtyřech až pěti letech pro Lucid zůstane místo na trhu," uvedla analytička automobilového průmyslu Mel Yu. První elektrický automobil společnosti Lucid Motors, luxusní Air, se začne vyrábět až koncem roku 2021, později, než bylo původně plánováno. Rawlinson uvedl, že automobilka očekává v roce 2022 výrobu levnější verze luxusního sedanu za méně než 70 000 dolarů, po které bude v roce 2023 následovat sportovní užitkové vozidlo s označením Project Gravity. Dodal také, že se na něj minulý měsíc obrátilo šest známých výrobců automobilů, kteří projevili zájem o technologii společnosti Lucid Motors. Spolupráce s jinou společností by mohla v příštích třech až čtyřech letech vést k výrobě automobilu za 25 000 dolarů, dodal.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.