„Zaslouží si pár facek a propíchnout gumy“, křičel majitel elektromobilu před zablokovanou nabíječkou

Foto: Jan Smékal

Vyhrocená situace u dobíjecí stanice v Benátkách nad Jizerou mohla vyústit ve fyzickou potyčku. Před dobíjecí stanicí totiž parkovala hned čtyři auta se spalovacím motorem a blokovala dobíjení.


Příznivci elektromobility to nemají na českých silnicích snadné. Dobíjecí infrastruktura totiž nepatří u nás zrovna k těm nejlepším. A když už na nějakou tu dobíjecí stanici majitel elektroauta narazí, často se stane, že je již obsazená jiným elektrovozem, nebo dokonce autem se spalovacím motorem, jehož řidič na místě u dobíjecí stanice arogantně zaparkoval. Vzhledem k tomu, že pro elektriku nejde dojít s kanystrem v ruce, jako je tomu u benzínu, nebo u nafty, lze frustraci řidičů elektromobilů docela chápat.

Občas se tak stane, že u dobíjecích stanic dochází k vyhroceným situacím. K jedné takové došlo i u dobíjecí stanice v Benátkách nad Jizerou. Na vyhrazených místech před stojany totiž parkovala hned čtyři auta se spalovacím motorem. Sami jsme chtěli dobít, ale těsně před námi přijel ke stojanům jiný majitel elektromobilu. Na chvíli u stojanů zastavil, zatroubil a potom začal z okna křičet, že by si řidiči zaparkovaných aut zasloužili nafackovat a propíchnout gumy. Na první pohled možná vulgární chování, ale zkusme se na to podívat jeho pohledem.

Nevíme, s jakým dojezdem řidič modelu Kia EV6 k dobíječce dorazil. Jestliže už byl skoro na nule, dokážeme si představit, že by řidiče zaparkovaných aut skutečně inzultoval. My jsme měli dojezd ještě na cca 80 kilometrů a vyrazili jsme proto v klidu do Prahy, kde jsme měli větší štěstí. I podle nás je ale skutečně vrcholem arogance zablokovat vozidlem se spalovacím motorem místo pro elektromobily a znemožnit jim tak dobíjení.

Protože takové chování řidičů aut se spalovacím motorem není bohužel ojedinělé, bude zajímavé sledovat, zda se do problémů vloží energetické firmy, kterým zablokováním dobíjecích stanic utíkají zisky. Bohužel, současná legislativa však nahrává spíše neslušným řidičům, než že by chránila majitele elektromobilu. Blokující auto lze totiž nanejvíc odtáhnout, ale kdo by na to v každodenním spěchu čekal, že…

Jak se na neoprávněné parkování u dobíjecích stanic díváte vy? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.