TEST CITROEN C3 ORIGINS 1,2 PURETECH 61kW – HEZKÁ STYLOVKA NEJEN DO MĚSTA


Značka Citroen slaví v letošním roce sto let od svého založení, což byl hlavní důvod k uvedení limitované edice Citroen Origins. Ta je dostupná i pro verzi C3, kterou jsme ve výkonové verzi 61kW dostali k týdennímu testu. Nečekali jsme žádné velké překvapení, vždyť jde přeci "pouze" o designovou variaci na téma C3. Musíme ale přiznat, že tenhle stylový „mrňous“ nás mile překvapil. Chcete vědět čím?


Především tím, jak lze na první pohled obyčejné auto změnit několika designovými prvky a atraktivní barvou v docela zajímavou stylovku. Dojem luxusu navozuje bílá perleťová barva, která v kombinaci s černými koly, černou střechou a dalšími doplňky posouvá „cétrojku“ do vyšších pater subjektivně vnímané hodnoty. Auto působí jako celek velmi elegantně a přitom docela dravě. S tím sice nekoresponduje motor pod kapotou, který nabízí nejvyšší výkon 61kW, ale o to vlastně asi vůbec nejde. Revírem téhle verze bude spíše město a jeho řidič nebo řidička jistě nebude s autem najíždět desítky tisíc kilometrů ročně na trase Praha – Ostrava. Hlavním důvodem pro nákup této verze tak bude design, což potvrdilo i několik kladných hodnocení od kolemjdoucích nebo řidičů u benzínové pumpy, kteří nás v průběhu týdenního testování oslovili.

Další překvapení nás čekalo v interiéru. Ten totiž nabídne velmi dobré zpracování a kvalitní materiály. Moc se nám líbila pohodlná sedadla v šedé barvě se zlatým prošíváním a logem „Origins“. Palubní deska působí velmi komfortně a přehledně. Nabídne velký rychloměr i otáčkoměr, stejně jako přehlednou indikaci stavu benzínu v nádrži a teplotu vody. Na velkém displeji před řadící pákou pak lze ovládat rádio, navigaci, telefon a další funkce vozu. Navíc se na tento displej přenáší obraz z parkovací kamery, která pomáhá především při parkování v husté městské zástavbě, a především ženy řidičky takovou věc velmi oceňují. Cestující na předních sedadlech si užijí dostatek prostoru, na těch zadních je místa přeci jen o trochu méně. Na kratších trasách tam nebude mít problém ani dospělý člověk, na delší cestování ve čtyřech dospělých to ale moc není. Pro mladou dvojici nebo rodinu s jedním malým potomkem jde však o auto se značkou „Ideál“.


PŘEČTĚTE SI DALŠÍ TESTY VOZŮ CITROEN

TEST CITROEN C5 AIRCROSS 2,0 BLUE HDI 180 S&S EAT 8
TEST CITROEN C4 CACTUS ORIGINS 1,2 PURETECH - ELEGANTNÍ KLIĎAS
TEST CITROEN C5 AIRCROSS SHINE 1,6 PURETECH – AŽ NA TY ČERVENÉ DOPLŇKY VELKÁ PARÁDA…
TEST CITROEN C4 SPACE TOURER 2,0 BLUE HDi – LÁSKA AŽ NA DRUHÝ (TŘETÍ) POHLED…


Třetím překvapením pro nás byl motor. Výkon 61kW, tedy 82 koní, se nezdá být dost, ale týdenní test, při kterém jsme najeli přibližně 500 kilometrů, ukázal, že vzhledem k určení vozu je to naprosto dostačující. V městském provozu je auto docela svižné a i když je potřeba motor trochu vytáčet, není důvod se obávat, že byste s touhle motorizací byli brzdou provozu. Jestliže ale většina vašich cest povede po dálnici nebo rychlostních komunikacích, doporučujeme uvažovat nad výkonovou variantou 110 koní, která navíc nabídne i automat nebo šestistupňovou manuální převodovku. Spotřeba se v době testu ustálila na hodnotě 5,9l/100km když cca 60% tvořila jízda ve městě, zbytek po dálnici.

Citroen C3 Origins může být pro zájemce o malý vůz docela zajímavou alternativou k nudné mainstreamové produkci. Kdo chce trochu originality, určitě by neměl při výběru auta tenhle kousek přehlédnout. Navíc, při troše štěstí a extrémně pečlivé údržbě, může být tenhle kousek za pár desítek let zajímavou sběratelskou položkou. Ale to je opravdu bez záruky :)

TEST CITROEN C3 ORIGINS 1,2 PURETECH 61kW – HEZKÁ STYLOVKA NEJEN DO MĚSTA

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.cryptonews.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.