Testujeme Mitsubishi Space Star – je tak dobré, že je v Čechách zcela vyprodané

Foto: Jan Smékal

Zkusili jsme jedno z nejlevnějších aut na českém trhu a nestačili se divit. Tohle je prostě zase auto. Jasně, malé a s pár nedostatky, ale má přesně to co chcete a potřebujete, pěkně vypadá a má skvělou cenu. Firma ale hlásí - vyprodáno. Hurá, tohle je návrat, který se podařil. Dnes sice všichni používáme dotykové smartphony, ale ruku na srdce, kdo z dnešních třicátníků a starších nostalgicky nevzpomíná na tlačítkové Nokie nebo Ericssony? A přesně tohle nás napadlo, když jsme usedli do malého Mitsubishi Space Star. Žádný „hi-tech“ a dotykové obrazovky, ale pěkná poctivá tlačítka a otočné segmenty.


Foto: Jan SmékalAuto nabízí opravdu pěkný design, ze kterého ani náhodou nepoznáte, že jde o jedno z nejlevnějších aut na českém trhu. Ceníková cena auta totiž v době testu začínala na částce 224.850,-Kč. Do ceny byla zahrnuta například elektricky ovládaná okna, 6 airbagů, dešťový a světelný senzor nebo třeba zadní střešní spoiler. My jsme dostali k testu verzi Invite, která měla navíc například tempomat, 14“ kola z lehkých slitin, vyhřívaná přední sedadla nebo rádio s Bluetooth. Cena této verze, kterou automobilka nazvala „Invite“ začínala na částce 289.950,-Kč. V našem případě byla tato cena navýšena ještě o dalších 22.990,-Kč za paket Sport, který nabídne například sportovní rozšíření nárazníků, sportovní lemy prahů, chromovanou koncovku výfuku a pár dalších designových prvků. Že se paket Sport opravdu vyplatí můžete vidět v galerii, kde to autu opravdu hodně sluší.

Foto: Jan SmékalAni v interiéru se nemá nový Space Star za co stydět. Jasně, měkčené plasty tady nenajdete, stejně tak jako automatickou klimatizaci nebo třeba rádio s dotykovým displejem. Ale upřímně, komu by to vadilo? Vše je přesně tam, kde to intuitivně očekáváte a nemusíte složitě studovat menu, jak na deset kliknutí na displejí snížíte teplotu klimatizace nebo vypnete vyhřívání sedadel. Tohle auto prostě ničím neobtěžuje a poslušně slouží. Dva dospělí se dopředu krásně vejdou, vzadu je to spíše pro osoby menšího vzrůstu, ale na kratší vzdálenost nebudou mít ani čtyři dospělí problémy s prostorem. To platí i o prostoru pro zavazadla. Tohle auto není na rodinnou dovolenou v Chorvatsku, ale zavazadla na víkendový výlet tam složíte úplně v pohodě.


Test ojetiny Mitsubishi Space Star - hvězda, která moc nesvítí
Test - Honda Civic sedan 1.5 i-VTEC má větší apetit než benzínová Octavia RS
Peugeot 208 (2012 – 2019) – rezaví méně než Škoda Fabia
DS3 Crossback – tenhle úlet by chtěl mít v garáži asi každý


Foto: Jan SmékalAni pod kapotou není kdovíjaký zázrak, to by ale u auta za necelých 225 tisíc asi čekal málokdo. I tak si ale tříválcový motor s výkonem 80 koní dokáže s autem poradit. Při našem výletu do Karlových Varů jsme neměli sebemenší pocit, že bychom měli být v rámci dopravních předpisů nějakou brzdou provozu. Motor je ale potřeba trošku „držet pod krkem“, aby ukázal, co umí. Při takovém stylu jízdy si pak řekne o necelých 7 litrů na 100km, při defenzivní jízdě se dá spotřeba udržet bez problémů pod šesti litry. Pochopitelně je potřeba počítat s tím, že auto nevystřelí z křižovatky jako formule a tak i předjížděcí manévry je potřeba plánovat s určitou rezervou. Pořád ale mluvíme o autě, které má především bez problému jezdit, nikoliv „vymetat apexy“ v karlštejnských serpentinách.

Mitsubishi Space Star je za nás téměř dokonalé auto pro někoho, kdo preferuje kvalitní a přitom jednoduché, malé vozidlo, které hezky vypadá i jezdí a přitom nestojí „bambilion“ jako většina jeho konkurence.

Testujeme Mitsubishi Space Star – je tak dobré, že je v Čechách zcela vyprodané

Jan Smékal

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.