Čisté držáčky na nápoje v autě pomůže udržet pomůcka za necelou korunu

Foto: Mojmír Bída

Čištění držáčků na nápoje v autě je většinou za trest. Drobky, prach a vlhkost vytvoří po čase hodně nevábnou hmotu, která se čistí jen velmi obtížně. Přitom to jde vyřešit pomůckou za necelou korunu.


Držáčky na nápoje v autě jsou skvělý vynález. Ovšem jenom do té doby, než je potřebujete vyčistit. Vylitá káva, sladká kola, pár drobků, nebo prach. To je téměř vražedná kombinace, kterou nesnáší snad každý řidič nebo řidička. Vyčistit kulatý prostor, do kterého se dává šálek s kávou, plechovka s kolou, nebo třeba i klíče, mobil a obaly od žvýkaček, dá většinou dost práce. Přitom postačí drobná pomůcka, kterou seženete velice snadno a levně, a bude po problému. Držáček nápojů potom už zůstane navždy čistý.

Ta pomůcka se jmenuje cukrářský papírový košíček na muffiny a seženete ji opravdu velice snadno. Běžně se prodávají balení po 25 nebo 50 kusech, přičemž cena vychází na nějakých 60 – 80 haléřů za kus. Papírový košíček pak vložíte jednoduše do držáčku na nápoje a máte po starostech. Když se košíček ušpiní, jednoduše ho vyměníte za jiný. Není to nic složitého a navíc, papírový košíček nebude v podstatě ani vidět, takže by nemuselo až tolik vadit, že se pravděpodobně prodávají pouze bílé. Alespoň my jsme na jinou barvu v českých obchodech nenarazili.

V některých značkách, resp. modelech automobilů jsou držáčky na nápoje vybaveny plastovou vložkou, která zmíněný papírový košíček samozřejmě nahradí mnohem lépe. Jenže ne v každém autě se taková plastová vložka nachází, a tak nezbyde nic jiného, než jednou za čas prostor složitě vyčistit, nebo výše zmíněný trik použít.

Možná by se také daly na nějakých zahraničních, pravděpodobně asijských, prodejních portálech najít různobarevné neoriginální plastové vložky do různých typů automobilů. Viděli jsme je kdysi při návštěvě Hong Kongu snad v každé prodejně s příslušenstvím do aut. Vložky měly různou barvu i tvar, vždy podle konkrétního modelu, na některých bylo logo automobilky, jiné zase byly vybaveny různými nápisy, nebo postavičkami ze známých kreslených seriálů. Že by to mohl být tip pro nějakého českého podnikatele?

Jak čistíte držáčky na nápoje vy? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.