Hledali jsme nejlepší ojetiny do 50 tisíc korun a objevili jeden opravdu zajímavý tip

Foto: Jiří Soukup

Ojetiny v ceně do 50 tisíc korun rozhodně nelze doporučit. Jsou to auta na konci svého životního cyklu a poslouží většinou jen jako velká nouzovka. Našli jsme ale jeden model, který stojí za úvahu.


Ojetých aut v ceně kolem 50 tisíc jsou aktuálně na inzertních serverech přibližně 3 tisíce. Většinou jde o hodně ojeté a hodně staré modely, mnohdy bez platné technické kontroly, po havárii, s rezavou karoserií a motorem před smrtí. Objevili jsme ale jedno docela zajímavé auto, které při troše snahy za 50 tisíc skutečně koupíte a nemusí to být zrovna vrak, se kterým nedojedete ani do vedlejší vesnice. I auta za 50 tisíc mohou dobře posloužit

Naším tipem na slušné auto do 50 tisíc je Renault Thalia. V této cenové kategorii je jich aktuálně na trhu k dispozici přibližně 60, přičemž ty nejmladší kusy pocházejí z roku výroby 2012. Nejnižší deklarovný nájezd má potom kus z roku 2002, u kterého prodejce inzeruje nájezd cca 40 tisíc kilometrů. Je sice málo pravděpodobné, že by vůz za 18 let najel pouze 40 tisíc kilometrů, ale i taková auta se na trhu objevují. 

Renault Thalia není žádný krasavec, za kterým se budou lidé ohlížet a ani si nikdy na něco takového nehrál. Je to prostě auto, které si klade za cíl dovézt svoji posádku na místo určení a nabídnout přiměřený komfort a slušný zavazadlový prostor. A to Thalia beze zbytku splňuje. Na druhou stranu Thalia poslední generace již rozhodně nebudila dojem laciného vozu, tak jak tomu bylo v době jejího uvedení na trh. Poslední generace modelu Renault Thalia nabídla například metalízu, hliníková kola a přední masku i víko zavazadlového prostoru ozdobené chromovou lištou. Standardní výbava verze LS Collection dále obsahuje například automatickou klimatizaci, palubní počítač, rádio s MP3 přehrávačem nebo mlhovky. 

Thalie ale často sloužily jako vozy v autoškolách, autopůjčovnách nebo kurýrních službách. U auta za 50 tisíc asi nelze čekat precizně vyplněnou servisní knížku, přesto se při nákupu snažte zjistit alespoň základní servisní historii vozu. Nezapomeňte také na to, že byste měli mít ještě alespoň 5 tisíc korun na základní servis, jež byste autu měli po nákupu dopřát. Alespoň výměna oleje, filtrů a brzdových destiček by vaši pozornosti rozhodně neměla uniknout.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.