Jak vybrat správný pohon pro garážová vrata

Foto: Beninca

Správný výběr pohonu garážových vrat může na dlouhé roky ovlivnit nejen celkový komfort majitele nemovitosti, ale také jeho peněženku. Jde sice o nemalou investici, ale vybírat pohon garážových vrat pouze podle cenovky se nemusí vždy vyplatit.


Na první pohled levné pohony pro garážová vrata mohou v budoucnu přinést spoustu komplikací a v celkovém důsledku se tak výrazně prodraží. Na druhou stranu je nutné objektivně přiznat, že ani vysoká cena nemusí vždy znamenat bezproblémový provoz. Jak tedy vybrat správný pohon pro garážová vrata s tím nejlepším poměrem cena/výkon? Základem je vybrat takového dodavatele, který má dlouholeté zkušenosti, poskytuje na své výrobky nadstandardní záruku a má širokou síť servisních partnerů. Jedním ze špičkových dodavatelů motorových pohonů pro garážová vrata a brány je například italská společnost Beninca

Správný výběr pohonu garážových vrat může do budoucna ušetřit majiteli pozemku nemalé prostředky
Marek Turčín, produktový specialista BENINCA' CS s.r.o.

V první řadě je potřeba zvážit, pro jaká vrata se pohon vybírá. Klíčovým parametrem je proto především hmotnost samotných vrat, předpokládaný počet otevíracích/zavíracích cyklů, požadavek na rychlost pohybu vrat a také to, zda se vrata nacházejí například ve svažitém terénu a tažná síla motoru tak bude muset být větší, než kdyby šlo o vrata na rovném terénu.

Hmotnost samotných vrat je klíčová. Nemá smysl kupovat předimenzovaný motor pro dřevěná vrata, která neváží více než 200 kilogramů. Na druhou stranu je ale potřeba počítat s tím, že především u křídlových bran se může v zimě stát, že slabší motor nepřetlačí vrstvu sněhu, která před vrata napadá, a sníh tak bude potřeba před otevřením brány odhrabat. „Stačí, aby napadlo například 10 centimetrů mokrého sněhu, a křídla brány budou muset odhrnout i více než 150 kilogramů sněhu“, přibližuje často přehlížený detail Marek Turčín, produktový specialista BENINCA' CS s.r.o. 

Také počet otevíracích cyklů je pro výběr správného motorového pohonu velmi důležitý. Je totiž velký rozdíl mezi pohonem, který se použije na vrata, která se otevírají 4x denně, od pohonu, který se používá například pro vjezd do obytného komplexu. Taková vrata jsou v podstatě pořád v permanenci a tomu musí odpovídat i jejich pohon.

Pro někoho může být důležitým parametrem také rychlost pohybu brány. Požadavky na rychlost pohybu sice řeší především zákazníci velkých průmyslových objektů, kteří nechtějí, aby mezi dobou průjezdu vozidla a zavřením brány byla zbytečně dlouhá doba, během které by se do objektu mohl dostat neoprávněný subjekt, ale i pro některé majitele obytných domů může být rychlost jedním ze zásadních parametrů. Často například kvůli tomu, aby z pozemku neutekla domácí zvířata.

Často přehlíženým parametrem, především mezi koncovými zákazníky, tedy například majiteli rodinných domů, bývá napájecí napětí motorového pohonu. Zatímco většina konkurence pracuje s napětím 24V, motorové pohony BENINCA mohou pracovat i s napětím 230V, což umožňuje docílit větší síly motoru, který se tolik nenamáhá a nabídne tak koncovému uživateli delší životnost.

Vybíráte-li dodavatele motorového pohonu pro garážová vrata, sledujte aktuální slevové akce společnosti Beninca. Můžete tak ušetřit nemalé finanční prostředky.

Text vznikl ve spolupráci se společností BENINCA' CS s.r.o.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.