Konec roku přeje nákupům zánovních ojetin. Ceny klesají o desítky procent

Foto: Audi

Konec roku je tradičně obdobím, kdy se firmy a podnikatelé snaží optimalizovat svůj hospodářský výsledek a zároveň obdobím, kdy importéři i prodejci aut výrazně zlevňují napříč všemi modelovými řadami. Pro nákup auta je tedy konec roku tím nejlepším obdobím.


Obzvláště před koncem roku má nákup firemního vozu svoje kouzlo. Samozřejmě, že jedním faktorem je účetní hledisko, kde hraje roli způsob financování, délka odpisů a odpočet DPH, ale druhým, velice významným, faktorem je cena vozu. Ta se totiž s blížícím se koncem roku snižuje. V mnoha případech i o celou čtvrtinu. A protože sekundární trh velmi citlivě reaguje na ceny primárního trhu, klesají i ceny ojetin. V letošním roce se zdá, že segmentem, kde se takové snížení cen projevuje nejvíce, je segment zánovních ojetin v prémiové kategorii a v kategorii luxusnějších vozů.

Passat za cenu Octavie RS?

Například podle Roberta Imlinga, ředitele prodeje ojetých vozů ve společnosti Louda Auto, se toto cenové snížení nejvíce dotklo vozidel značky Audi a Volkswagen: „Volkswagen Passat nastupuje na trh se svoji již devátou generací, což snižuje cenu předcházející generace na úroveň například Škody Octavia RS, nebo třeba Superbu, který taktéž přichází v nové generaci,“ přibližuje pohyb cen Imling, podle nějž jsou ceny ojetin v prémiovém segmentu na historických minimech.

Audi A4 Avant S line 40 TDI quattro pod milión

To samé se týká i značky Audi, kde výrazně klesly ceny nových vozů. Například nový model Audi A4 Avant S line 40 TDI quattro se aktuálně prodává za cenu 925 tisíc korun bez DPH. Tomu pochopitelně odpovídá i cena zánovních ojetin stejné značky. Za téměř totožnou částku se dá totiž koupit například zánovní dieselové SUV Q5 s výkonem 150 kW a nájezdem pouhých 20 tisíc kilometrů. „Životní cyklus aktuální generace Audi A4 a Audi A5 se chýlí ke konci a jejich nákup tak je v tuto chvíli finančně velice zajímavý. Vlastně za cenu běžného rodinného vozu lze mít auto z prémiového segmentu,“ říká k cenám Robert Imling.

Nejlepší chvíle k nákupu

Vozy z prémiového segmentu se tak stávají přístupné i pro zákazníky, kteří uvažují na cenovou kategorií do miliónu korun, ale vzhledem k cenám, které byly v platnosti ještě před několika týdny, by je ani nenapadlo uvažovat nad prémiovým segmentem. Teď je tedy pravděpodobně ta nejlepší chvíle k nákupu. Podle Imlinga je totiž zájem o vozy z prémiového segmentu vyšší než v předchozích letech: „Registrujeme vyšší poptávku ze strany zákazníků a dá se očekávat, že ceny se budou v novém roce spíše opět mírně zvyšovat. I když kdo ví, trh je v tomto směru nevyzpytatelný a faktorů, které to ovlivňují je více,“ uzavírá Imling.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.