Místo do motoru nalila litr oleje do chladiče. Manžel hrozil rozvodem

Foto: Daniel Kadlec

Žádná vymyšlená historka, ale drsná realita. Nalít litr motorového oleje do vody v chladiči může skončit velkým technickým malérem a někdy třeba i rozvodem. V každém případě to bude stát dost peněz.


Tohle není žádný odposlechnutý příběh z hospody u pátého piva a třetího rumu. Ačkoliv to tak nemusí vypadat, je to skutečně reálná historka, která se přihodila našemu kolegovi ze sesterské redakce webu CestyAvylety.cz před jeho služební cestou do Rakouska, kde měl mapovat alpské dog friendly penzióny.

Myslel jsem, že ji fakt snad roztrhnu a v první chvíli jsem jí řekl, že se s ní rozvedu
Daniel Kadlec; Web CestyAvylety.cz

Kolega Daniel se chystal na jednu z obvyklých služebních cest. Píše pro web CestyAvylety.cz a tentokrát se měl vydat do tzv. „dog friendly“ penziónů v okolí rakouského Štýrského Hradce. Jenže když se večer připravoval na cestu, řekla mu manželka jen tak mimochodem, že auto hlásilo, aby dolila půl litru oleje. Tak ho prý koupila, ale dolila raději celý litr. Ještě než stihl Daniel vznést otázku, proč tam nalila litr, když auto chtělo jenom poloviční množství, uzemnila ho dovětkem: „Ale to auto je nějaký blbý, protože hlásí pořád, že oleje je málo. Asi to je rozbitý“. V tu chvíli začal Daniel tušit zradu a šel raději do garáže, aby auto zkontroloval.

Auto prý skutečně po nastartování hlásilo, že chybí olej a je potřeba jej doplnit. „Přeci když tam nalila celý litr, nemůže olej chybět“, řekl si Daniel a otevřel motorovou kapotu. Zátka od hrdla, kudy se dolévá motorový olej, však byla špinavá a nic nenasvědčovalo tomu, že by s ní někdo manipuloval. „Začal jsem tušit zradu a zavolal manželku, ať mi ukáže, kam olej nalila. Za chvilku bylo jasno. Nalila to do chladiče“, skřípal zuby Daniel.

Co ale v takovém případě dělat? „Volal jsem do servisu, kde nejdříve nevěřili, že se to stalo, ale nakonec potvrdili, že to je skutečně problém“, popisuje Daniel telefonát s technikem ze servisu a pokračuje: „Řekli, že v autě je cca 10 litrů litrů chladicí kapaliny, takže jeden litr oleje nějaký závažný kolaps nezpůsobí a že jestli to k nim mám 40 kilometrů, že přijet mohu. Odtah prý není nutný“. Podle sdělení technika však bude potřeba celý systém vypustit, odmastit, tlakem vyčistit a celý postup podle výsledku možná opakovat. Potřeba bude také vyčištění čerpadla, resp. vodní pumpy. Není prý vyloučena ani její výměna.

Daniel hledal nějaké rady také na internetu, ale žádné z doporučení nechtěl zkoušet. „Podle mě to jsou takové babské rady. Někdo psal, že se má do systému nalít jar, nebo jiný prostředek na mytí nádobí, jiný zase, že pomůže soda nebo tablety do myčky. To jsem fakt riskovat nechtěl a holt vysolím nějakou tu tisícovku v servisu. To se nedá nic dělat“, usmívá se teď už Daniel, který ale v návalu emocí hrozil manželce dokonce rozvodem: „No jo, to byly prvotní emoce. Ale tohle není důvod k rozvodu. Nějak si to však u ní vyberu, to je jasný, směje se Daniel.

Přečtěte si: Plný rejd a žádné blikačky. Správně zaparkovat umí málokdo

Podařilo se vám někdy něco podobného? Jak jste problém řešili? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.