Řidiči už toho mají dost. Chumelí v prosinci? Jejda, tak to jsme asi zase nějak zaspali

Foto: Martin Filipi

Ani letos silničáři na některých místech nezklamali a byli překvapeni prosincovým počasím. Toho se ale žádná Covid karanténa netýkala, a tak, pro někoho asi nečekaně, zasypalo české silnice sněhem


Málokdy nám přijde do redakce tolik podobných emailů jako v posledních dnech. Všechny totiž měly společného jmenovatele: husté sněžení, zapadané silnice a silničáře v nedohlednu. Ano, opět přišel prosinec, opět začalo sněžit a opět se na některých silničních úsecích zdá, že jsou vývojem počasí silničáři zaskočeni. Ale abychom byli objektivní, problémy se netýkaly všech silnic. Většina jich byla uklizena. Přesto někteří řidiči s kvalitou práce silničářů spokojeni nebyli.

Například řidič Jan S., který jel ráno z Mladé Boleslavi do Jičína, napsal: „Jel jsem těch 15 kilometrů skoro hodinu. Žádné závěje, jenom břečka, ale stříkalo to od aut dva metry vysoko, každou chvilku přistála na okně halda mokré břečky. Přitom stačilo, aby po silnici projel pluh a rozježděný sníh shrnul“. A má pravdu. Mokrý a rozbředlý sníh je totiž někdy skutečně horší, než uježděný tvrdý sníh. Alespoň to tvrdí velká část řidičů ze severských zemí.

Řidiči také často poukazují na rozdíl práce silničářů v Česku a v zahraničí: „Ráno jsem se vracel z Německa přes Železnou Rudu do Prahy. Na německé straně, v okolí Zwieselu a německé Železné Rudy, byly silnice úplně čisté a jelo se krásně svižně. Ani ve snu by mě nenapadlo, že úsek z Železné Rudy do Klatov pojedu více než hodinu, protože silnice na naší straně uklizené nebyly,“ popisuje cestu z Německa čtenář Václav K.

Problémy se nevyhnuly ani hlavnímu městu. Zatímco důležité silnice, jako například magistrála, Jižní spojka, Barrandovský most, Strakonická, atd… byly řádně ošetřeny, boční ulice, třeba ve Vršovicích byly pokryty sněhem ještě v odpoledních hodinách. A právě takové uličky, kde jsou mnohdy místo asfaltu ještě dlažební kostky, způsobují řidičům největší starosti a často tam dochází k dopravním nehodám. Ty nebývají nijak vážné, mnohdy ale zneprůjezdní daný úsek na několik desítek minut a tvoří se zácpy. Jedete-li proto v následujících dnech na nějakou delší cestu, nezapomeňte na základní poučku - tedy mít v nádrži dostatek paliva a uvnitř vozu nějakou svačinu, pití a deku. Až budete stát několik hodin na neprůjezdné D1, kde se kvůli náledí srazily kamióny, tuhle radu jistě oceníte.

Měli jste v posledních dnech na silnicích problémy kvůli neodklizenému sněhu? Zůstali jste někde v dopravní zácpě, protože silnice byla neprůjezdná? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.