Rozpočet max. 200 tisíc, dvě děti a pes. Jakou ojetinu vybrat aby dlouho a levně sloužila?

Foto: Pixabay

Na Octavii nebo Mondeo zapomeňte. Situace na trhu ojetin není ideální. Alespoň ne v segmentu aut do 200 tisíc korun, která budou v dobrém stavu, nebudou drahá na provoz a nabídnou dostatek místa i pohodlí.


Podle zástupců autobazarů je kategorie vozidel v cenové relaci do 200 tisíc korun stále tou nejžádanější. Jenže vozidel kvapem ubývá a kvalita klesá. Do republiky se proto ve větší míře dovážejí vozy ze zahraničí, mnohdy ale v ne ideálním technickém stavu. Trh si ale žádá levná auta a prostor pro prodej těch méně kvalitních se tak zvětšuje. Jenže jaké auto tedy vybrat, když je na něj v rozpočtu maximálně 200 tisíc korun, musí se do něj vejít celá rodina a mělo by bez větších investic vydržet alespoň dalších pět let? Výběr to nebude snadný.

Rovnou říkáme, že chcete-li dalších pět let jezdit bez investic s celou rodinou, a nemáte-li na auto více než 200 tisíc korun, raději zapomeňte na „klasiku“ v podobě modelu Škoda Octavia, Ford Mondeo nebo třeba Volkswagen Passat. Tyto vozy lze samozřejmě bez problémů koupit, nicméně v cenové kategorii do 200 tisíc korun půjde většinou o vozy starší deseti let a s vysokým kilometrovým nájezdem. Poohlédnou se tak budete muset po jiných značkách. My jsme vybrali dvě auta, která bychom do rodiny s klidným srdcem doporučili. Možná vás náš výběr překvapí.

Tím prvním je Dacia Duster. Modely z roku 2014 mají nájezd do 150 tisíc kilometrů a dají se za cenu kolem 200 tisíc korun pořídit. My jsme v roce 2019 testovali Dacii Duster Energy 1,5 dCi ve verzi 4x4 a byli jsme skutečně překvapeni. Příjemně překvapeni. Ale pozor. Do Česka se dostávají i vozy ze zahraničí, u kterých se jen velmi obtížně zjišťuje servisní historie. Vždy raději kupujte auto, které má původ v Česku. Možná bude mít na tachometru více, než auto z Německa nebo Francie, ale takový stav si snadno ověříte. U auta z dovozu to půjde mnohem hůř.

Druhým naším tipem je opět Dacia. Tentokrát model Logan. Není možná tak vzhledově přitažlivý jako Duster, ale nabídne opravdu vysokou užitnou hodnotu za dobré peníze. My jsme model Logan MCV 1.5 dCi 90 k porovnávali před časem právě s uvedeným modelem Duster a Dokerem. Dacia Logan se dá s motorem 0,9 TCe o výkonu 66kW aktuálně koupit za cenu 200 tisíc korun. Motor sice není na žádné závodění, nicméně pro běžné rodinné cestování postačí. Slabší výkon je vykompenzován slušným vnitřním prostorem a relativně levným provozem.

Máte nějaký tip na rodinné auto do 200 tisíc korun? Napište nám do diskuze a zkusíme váš tip prověřit v našem redakčním testu.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.