„Bez nás byste neměli co jíst,“ obhajují svoji aroganci řidiči kamiónů, kteří blokují záchranářskou uličku

Zákaz vjezdu nákladních vozidel
Foto: Jan Smékal

Začíná nový školní rok, do Prahy se vrací desítky tisíc aut a doprava výrazně zhoustne. Na vině dopravních kolapsů však budou i řidiči, kteří svým arogantním chováním plynulost provozu blokují.


Hned na začátku musíme konstatovat, že dopravní přestupky dělají všichni. Dělají je řidiči osobních aut, nákladních aut, řidiči motocyklů, cyklisté i chodci. Jenomže právě řidiči nákladních aut a kamiónů dělají z pohledu plynulosti provozu na silnicích pravděpodobně ty největší problémy. Otáčení na světelné křižovatce, pomalé předjíždění na dálnicích, nebo třeba jízda v levém pruhu na obchvatu Prahy v místech, kde to je dopravní značkou zakázáno.

Vezu housky, uhněte!

Dopravní předpisy platí pro všechny účastníky silničního provozu. Tedy i pro ty, kteří vezou housky a rajčata do supermarketů, abychom měli co jíst. To je totiž nejčastější argument řidičů kamiónů v diskuzích pod články, které na téma jimi páchaných přestupků občas píšeme. Dalším argumentem je často také to, že autoři podobných článků nikdy kamión neřídili a navíc vůbec nechápou, že chudák řidič nákladního auta musí dodržovat časový harmonogram, jinak si nevydělá.

"Vyšší princip" pro kamióny?

Jako by například řidič autobusu MHD žádný časový harmonogram dodržovat nemusel. Ostatně i pod tímto článkem se jistě podobné argumenty objeví a nám, kteří se neživíme řízením kamiónu, bude vysvětleno, že existuje něco jako „vyšší princip“, který přestupky kamióňáků ospravedlňuje. Než ale budete, milí řidiči kamiónů, psát pod článek nějaké urážlivé komentáře, podívejte se, prosím, pořádně na titulní fotografii a zkuste zapřemýšlet, jak široká by asi v tomto případě mohla vzniknout záchranářská ulička mezi oběma kamióny, když ten vpravo má vedle sebe betonovou zeď a ten vlevo zase svodidla.

Záchranářskou uličku neřeší

Dopravní značka „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (B4) tam opravdu není proto, aby někoho šikanovala. Je tam právě proto, že v případě jízdy dvou kamiónů vedle sebe hrozí „ucpání“ jízdního pruhu, resp. nemožnost vytvořit dostatečně širokou záchranářskou uličku. A nejde jen o auto policie, nebo o relativně úzkou sanitku. Do záchranářské uličky se musí vejít třeba i hasičský vůz.

Zákazník v supermarketu rád počká

Takže až příště budete spěchat a budete mít pocit, že brambory, které vezete do nějakého supermarketu, jsou důležitější než případná záchrana lidského života, vykašlete se na nás. Na nás, na zákazníky supermarketů, do kterých ty brambory vezete. Takový přístup společnost ocení rozhodně víc, než to, že budete v místě určení o pár minut dřív.

Jak se na podobné přestupky díváte vy? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.