Cyklisté mohou vyrazit na tajemný hrad, který byl 70 let pro veřejnost uzavřen

Foto: Pixabay

Kdo má rád cykloturistiku a nové neznámé cíle, může v současném příjemném počasí vyrazit na hrad, který byl celých 70 let pro veřejnost nepřístupný. V cíli ho čeká nejen samotný hrad, ale také historický pivovar.


Hrad Rychmburk vlastnili páni z Valdštejna, Berkové z Dubé, v 18. století Kinští a následně Thurn-Taxisové. V roce 1945 byl hrad i přilehlý statek znárodněn a od té doby to s ním šlo z kopce. Teprve v současné době se hrad po rekonstrukci otevírá návštěvníkům, kteří tak mohou po dlouhých sedmdesáti letech opět navštívit jeho vnitřní expozice. V současné době spravuje hrad Rychmburk jako své odloučené pracoviště Regionální muzeum v Chrudimi, jehož zřizovatelem je Pardubický kraj. 

Hrad je pohodlně dostupný ze všech míst naší republiky, a to jak po silnici, tak i vlakem. V blízkosti hradu totiž vede trať Žďárec u Skutče – Polička – Svitavy, na které se nachází zastávka Předhradí. Zde můžete vystoupit a pokračovat pěšky nebo na kole po silnici třetí třídy až do obce Předhradí a přímo k hradu. Trasa od zastávky k hradu je cca 2,2 km. Turisté, kteří by chtěli využít k dopravě právě vlak, mohou navíc čerpat výhodnější vstupné. Bližší informace lze zjistit na webu hradu www.rychmburk.cz

Z okolí hradu pak budou nadšeni především milovníci cyklistiky. Okolí hradu Rychmburk je skutečným rájem cyklistů a je zde možné využít řadu cyklotras jak po silnicích třetích tříd, tak i mimo ně po polních a lesních cestách. Trasy jsou dobře značeny. Jízdní kola a koloběžky je možné zaparkovat před hradním mostem naproti objektu „Pension“. Přímo na hradní nádvoří je však přístup s jízdním kolem zakázán. 

Hrad je otevřen každý den kromě pondělí a to od 10 do 17 hodin. Uvnitř hradu je potřeba dodržovat aktuální epidemiologická opatření, nicméně návštěva vnitřních expozic za trochu toho nepohodlí určitě stojí. Vždyť řekněte sami – znáte u nás nějaký jiný hrad, který byl dlouhých sedmdesát let uzavřen?

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.