Letenským tunelem v protisměru. Ohrožení životů, pokuta však maximálně 2.500,- korun

Přejetí dvojité čáry
Foto: Jan Smékal

Za některé dopravní přestupky by se měly doživotně odebírat řidičské průkazy. Bohužel, pravda je taková, že mnohdy za ně hrozí pokuta ve výši pouhých pár stokorun. Když je ovšem pachatel přistižen.


Projet Letenským tunelem v protisměru by napadlo asi málokterého příčetného řidiče. Přesto jsme v odpolední zácpě takového psychopata, vlastně psychopatku, potkali. Při čekání na zelenou u výjezdu z tunelu na Letnou to řidička Hyundaie nevydržela, přejela přes dvojitou čáru do protisměru a za cenu ohromného rizika předjela dvě vozidla před sebou.

Nesmyslné předjíždění

Ve finále stejně žádnou výhodu nezískala. Po výjezdu z tunelu, a pokračování dál po ulici Milady Horákové, zůstala stát hned na prvních světlech. Výhoda získaná bezohledným předjetím vůbec žádná, riziko však bylo enormní.

Přejet bílou čáru souvislou lze. Někdy

Přejetí bílé čáry souvislé je však skutečně velký přestupek a řidič ji smí přejet pouze ve dvou případech. Za prvé když objíždí nějakou překážku a za druhé v případě, že vyjíždí mimo pozemní komunikaci, například do domovního dvora na soukromý pozemek a podobně. Jenže pokuta za takový přestupek a nesmyslné ohrožení ostatních účastníků silničního provozu není nijak vysoká. O žluté čáre už ani nemluvíme. 

Pokuta je směšná

Bloková pokuta ze nedovolené přejetí bílé čáry však činí maximálně 2 tisíce korun, ve správním řízená pak může být o celou pětisetkorunu vyšší. S ohledem na téměř neviditelnou dopravní policii drtivá ale mnoho takových přestupků řidičům bohužel projde.

Anarchie na ulicích

V dnešní době je stále markantnější problém s nedisciplinovaným chováním řidičů na českých silnicích. Ignorování základních dopravních předpisů a nedbalost jsou stále častěji na denním pořádku. Tento trend výrazně ovlivňuje bezpečnost našich silnic a je třeba mu čelit efektivními opatřeními. Jedním z hlavních faktorů je vnímání nedostatečné viditelnosti dopravní policie, zejména v Praze, což vede k vytváření atmosféry, kde někteří řidiči mají pocit, že dodržovat dopravní předpisy není potřeba.

Seberte jim řidičáky

Je totiž velký rozdíl mezi tím, když neukázněný řidič například neoprávněně zaparkuje na místě pro invalidy, a tím, když projíždí křižovatku na červenou, nezastaví na „stopce“, nebo vjede v Letenském tunelu do protisměru. Nad některými přestupky zůstává skutečně rozum stát a je otázkou, zda by jejich pachatelé vůbec měli mít řidičský průkaz. Projet tunelem v protisměru se totiž z určitého úhlu pohledu může jevit jako pokus o sebevraždu. Nebo dokonce vraždu?

Jak se na takový přestupek díváte vy? Měly by být podobné přestupky více postihovány? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Anketa
Co si myslíte o řidiči, který projíždí Letenským tunelem v protisměru?
Celkem hlasovalo 386 čtenářů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.