Maskované Superby se již prohánějí po dálnici D10

Nová Škoda Superb
Foto: Jan Smékal

Pravděpodobně už jen týdny nás dělí od premiéry nové generace Škody Superb. Maskované vozy se tak již nyní prohání po českých dálnicích a vypadá to, že je skutečně na co se těšit. Tím spíše, když se zároveň představí jak kombi, tak i liftback.


Kdo chce vidět nový model Škody Superb, měl by vyrazit na mladoboleslavskou dálnici D10. Při troše štěstí tam dříve nebo později nějaký ten zamaskovaný kousek potká. Nám se to poštěstilo při cestě do Prahy, kdy nás předjel nový Superb ve verzi kombi. I přes zamaskování je poznat, že to bude opět pořádný kus auta a že je skutečně na co se těšit.

Benzín, nafta i hybrid

Superb čtvrté generace dostane kromě nového designu i zcela přepracovaný interiér a také špičkové technologie. Auto bude opět lákat na bohatou nabídku vnitřního prostoru v kombinaci s komfortními prvky výbavy. Pod kapotou novinky může být jedno z celkem šesti pohonných ústrojí s výkony od 110 do 195 kW. Ve třech případech půjde o agregáty TSI (základem bude mild hybridní 1.5 eTSI), ve dvou o silné motory TDI a k dispozici bude také plug-in hybrid Superb iV, který slibuje čistě elektrický dojezd přes 100 kilometrů. K dispozici budou samozřejmě i provedení s pohonem všech kol.

Inovativní interiér

Zajímavý bude ale i interiér nového modelu. Škoda Auto totiž přináší v nových generacích modelu Kodiaq a Superb inovaci, která si bere to nejlepší z obou světů: světa displejů i světa mechanických ovládacích prvků. Novinkou bude volič automatické převodovky na sloupku volantu. Jak to řidiči přijmou, ukáže až čas. Jedna z dalších významných inovací se jmenuje Smart Dials.

Smart Dials

Smart Dials jsou tři otočné ovladače, které mají výraznou povrchovou strukturu, což pomáhá snadnému uchopení ovladače i poslepu. Uprostřed každého z trojice ovladačů se pak nachází displej s průměrem 32 milimetrů. Zobrazuje se na něm aktuální funkce ovladače. Středová část zároveň slouží jako tlačítko, delším stiskem může uživatel přepínat mezi funkcemi, které pak otáčením ovládá.

Cena je zatím otázkou

Z prozatím dostupných informací je zřejmé, že se vlajková loď automobilky opět o další kousek přiblíží k prémiové třídě. Že bude Superb kvalitně zpracované auto s těmi nejmodernějšími prvky výbavy a kvalitními materiály, o tom není nejmenších pochyb. Otázkou tak zůstává cena. Superb stávající generace totiž začíná ve výbavě Ambition s motorem 1,5 TSI na částce 880.900,-Kč, aby ve verzi kombi a špičkové výbavě L&K s motorem 2,0 TSI 206 kW DSG7 4x4 startoval na ceně 1.346.900 Kč.

Tipnete si cenu nejlevnější a nejdražší verze modelu Škoda Superb nové generace? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.