Nový Superb bude mít luxusní interiér, řazení pod volantem a ovladače Smart Dials

Škoda Superb interiér
Foto: ŠKODA Auto

Nové generace modelů Škoda Kodiaq a Škoda Superb přinášejí významnou inovaci v ovládání funkcí auta. Otočné a zároveň digitální ovladače Smart Dials si může uživatel přizpůsobit a intuitivně tak ovládat to nejdůležitější.


Smart Dials slouží k intuitivnímu ovládání nejdůležitějších uživatelských funkcí auta. Ovladače v sobě kombinují otočné ovládání, možnost stisku a displej a uživatel si může jejich funkci do určité míry přizpůsobit. 

Haptická odezva ovladačů

Ve Škoda Auto se vždy snažíme vytvořit pro řidiče prostředí, ve kterém může pracovat intuitivně, proto jsme jako jedni z mála haptické ovládací prvky, tedy tlačítka a otočné ovladače, neopustili zcela, v našich autech jsme je do určité míry zachovali,“ říká vedoucí designu interiéru Peter Olah. Teď Škoda Auto přináší v nových generacích model Kodiaq a Superb inovaci, která si bere to nejlepší z obou světů: světa displejů i světa mechanických ovládacích prvků. 

Displej v kruhovém ovladači

Smart Dials jsou tři otočné ovladače, které mají výraznou povrchovou strukturu, což pomáhá snadnému uchopení ovladače i poslepu. Uprostřed každého z trojice ovladačů se pak nachází displej s průměrem 32 milimetrů. Zobrazuje se na něm aktuální funkce ovladače. Středová část zároveň slouží jako tlačítko, delším stiskem může uživatel přepínat mezi funkcemi, které pak otáčením ovládá.

Chytrá klimatizace iClimate

Dvojice krajních ovladačů Smart Dials slouží řidiči a spolujezdci k ovládání klimatizace a dalších souvisejících funkcí. Kromě nastavení teploty lze ovladač přepnout do módu pro ovládání vyhřívání nebo odvětrávání sedadel. Prostřední ovladač si pak může řidič přizpůsobit tak, že může ovládat až čtyři funkce: na výběr je z ovládání hlasitosti infotainmentu (to je standardní volba), rychlosti větráku, směřování proudu vzduchu, chytré klimatizace iClimate, jízdních režimů a zoomování v mapě. Nastavit funkce si může uživatel jednoduše v patřičném menu na dotykovém displeji. Mezi otočnými ovladači se pak nachází čtyři další hardwarová tlačítka, která ovládají ofukování čelního skla, vyhřívání toho zadního, vnitřní cirkulaci vzduchu a automatickou funkci klimatizace.

Kombi dorazí zároveň s liftbackem

Model Superb je vlajkovou lodí našeho portfolia vozů se spalovacími motory. Ve své čtvrté generaci bude i nadále udávat měřítka v oblasti komfortu a prostoru, a to jak ve verzi liftback, tak ve verzi kombi,“ říká k nové generaci tradičního modelu předseda představenstva společnosti Škoda Auto Klaus Zellmer. Superb čtvrté generace dostane kromě nového designu i zcela přepracovaný interiér a také špičkové technologie. Auto bude opět lákat na bohatou nabídku vnitřního prostoru v kombinaci s komfortními prvky výbavy. Pod kapotou novinky pak najdeme jak silné benzínové i vznětové motory, tak plug-in hybridní a mild-hybridní pohonná ústrojí.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.