Řidič luxusního SUV nesouhlasil s odtahem, doklady neměl a tak dvakrát najel na policistu

Foto: Jiří Soukup (Ilustrační)

Na odtah vozu reagují různí řidiči různě. Všichni se sice rozčilují a nadávají, ale asi málokterý z nich se rozhodne, že zasahujícího policistu přejede. A pro jistotu raději hned dvakrát


Osobní vozidlo, které v ulicích Starého Města nerespektovalo dopravní značení, zjistili strážníci v Široké ulici, kde stálo bez oprávnění v modré zóně. Před příjezdem odtahové služby se k vozidlu dostavil muž, který uvedl, že je řidičem vozu. Protože výzvu k prokázání totožnosti ignoroval, nastartoval vozidlo a chystal se odjet, stoupl si strážník za levý zadní blatník.

Přitom byl velmi dobře viditelný ve zpětném zrcátku. Muž se přesto s vozidlem rozjel a nárazníkem zavadil o nohu strážníka, který z obavy o své zdraví ustoupil. Řidič vycouval a rozjel se do ulice Žatecká. Protože ale tato ulice byla aktuálně neprůjezdná, byl nucen zastavit před přechodem pro chodce. Strážník si znovu stoupl do zorného pole řidiče a přivolal na pomoc autohlídku.

Mezitím se Žatecká ulice uvolnila a řidič se opět rozjel proti strážníkovi. Nakonec řidič vozidlo zastavil. Své chování vysvětlil tím, že mu strážník bránil v odjezdu a dodal, že u sebe žádný doklad totožnosti nemá. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byl 29letý muž omezen na osobní svobodě a předán státní policii, která se bude případem dále zabývat.

Podle mnohých odborníků agresivita na českých silnicích neustále stoupá. Jedním z důvodů může být situace spojená s onemocněním Covid-19, resp. s dlouhotrvajícími uzávěrami, omezeními, karanténami atd… Podle některých psychologů jsou právě řidiči vystaveni mnohem většímu psychickému tlaku než v předchozích obdobích. Projevuje se to často zvýšenou agresivitou, bezohlednou jízdou, nedodržováním rychlosti nebo například právě způsobem uvedeným výše.

V důsledku pracovního přetížení nebo domácí nepohody může ale kromě agresivního chování za volantem nastoupit i jiný strašák. A tím je mikrospánek. Že mikrospánek může přicházet i v nečekaných situacích, tvrdí i docent Matúš Šucha z Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. „Únava může přijít i z monotónní činnosti, i řádně vyspalý a odpočatý člověk se může po delší době monotónní činnosti unavit. Když jsme vystaveni neustále se opakujícím podnětům, nemusíme být tolik ostražití a naše aktivita klesá,“ objasňuje Šucha. Řízení je přesně taková monotónní činnost. „Řidiči často mají činnost zautomatizovanou, tělo vlastně dostává podněty, že může odpočívat,“ naznačuje, proč může tak náročná aktivita jako řízení člověka doslova ukolébat ke spánku.

Setkali jste se v poslední době s agresivitou na silnicích? Napište nám do diskuze

Pozn. redakce: Titulní fotografie je pouze ilustrační a nemá jakoukoliv souvislost s výše uvedeným textem. Skutečný vůz, včetně zásahu policistů, lze shlédnout ve videu na titulní stránce webu

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.