Škoda nabídne u svého nového SUV atraktivní karoserii ve stylu kupé

Foto: Jiří Soukup

Vozy kategorie SUV jsou u zákazníků velmi oblíbené a tak automobilky pomalu přicházejí s atraktivnějšími tvary karosérie ve stylu GT. Jeden takový model na českých dálnicích již testuje i domácí Škoda.


Vozy SUV dlouhodobě okupují přední místa v prodejních žebříčcích snad u všech značek. Zákazníkům vyhovuje jejich užitná hodnota, prostor a také vyšší stavba karoserie. Do terénu s nimi sice vyrazí málokdo, ale jako rodinné auto vyhovují dokonale. Jsou bezpečné, uvezou spoustu zavazadel a posádce nabídnou slušnou dávku prostoru. Přesto se mezi zákazníky objevuje čím dál tím větší poptávka po dynamičtějším designu ve stylu kupé. 

Mladoboleslavská automobilka má s takovými vozy již zkušenosti, ačkoliv na českých silnicích se s nimi zatím potkat nemůžeme. Zákazníci v Číně však již nějakou dobu obdivují modely Kodiaq GT a Kamiq GT a nutno říci, že se jim není co divit. Jde o velmi atraktivní verze „klasických“ modelů, ovšem ve sportovněji střiženém hávu, tedy se splývavou zadní částí karoserie, která s kategorie SUV dělá spíše SAV.

Elektromobil pro dva dospělé a tři přepravky na pivo vstoupí do výroby s překvapivým dojezdem
 

Taková karoserie by se líbila i evropským zákazníkům a je proto velmi pravděpodobné, že se ji brzo dočkají. Na českých silnicích se totiž již dají zahlédnout kamuflované vozy Škoda Enyaq, právě s atraktivní karoserií typu GT. Ta by měla být téměř totožná s prototypem, který automobilka představila na autosalonu v Ženevě pod názvem ŠKODA Vision iV. My jsme karoserii modelu Enyaq GT viděli v bílé barvě a bez kamufláže a za nás to je nejhezčí novodobá škodovka. 

Jak ale bude vypadat finální verze není ještě úplně zřejmé. Dá se však očekávat, že karoserie se bude muset obejít bez zpětných kamer místo zrcátek a také ani interiér asi nebude tak futuristický jako u konceptu Vision iV. Verze GT ale bude pravděpodobně k dispozici i jako čtyřkolka, přičemž dojezd nejvýkonnějších verzí by měl podle metodiky WLTP přesahovat 500 kilometrů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.