Vánoční masakr u nákupních center. Bitky o parkovací místa i ve frontách u pokladen

Foto: Pixabay

Takhle že vypadá ekonomická krize? Nákupní centra praskají ve švech, lidé se perou o parkovací místa i pozici ve frontě k pokladně, nebo do obchodu se šperky.


Neustále omílaný termín „ekonomická krize“ asi neplatí všude. Minimálně v Praze to v nákupních centrech vypadá stejně jako v letech minulých. Není kde zaparkovat, řidiči jsou při hledání volného místa k zaparkování někdy dosti agresivní, fronty před prodejnou s náramky a přívěsky neberou konce a hádky ohledně rychlosti načítání čárových kódů u samoobslužných pokladen nemají s vánoční atmosférou vůbec nic společného. Stejně jako každý rok se tak z Vánoc nestávají svátky klidu a míru (toho bohužel už vůbec ne), ale svátky konzumu. Čím víc v košíku, tím lépe. 

Sami jsme se o tom přesvědčili v nákupním centru na Černém Mostě. Již v 9,30 hodin ráno jsme místo k zaparkování hledali jen velice obtížně. Nakonec jsme místo našli a hurá do ochodů. Jenže ouha. Chodby nákupního centra byly přeplněné lidmi a u prodejny s náramky a přívěsky byla dokonce fronta až ven. Ve frontě bylo cca 30 lidí, pán těsně u vchodu říkal, že tam čeká již skoro čtyřicet minut. To bude jistě dárek i s příběhem, to je jasné… 

Podobné to bylo v prodejně knih a v hračkářství, kde byla před pokladnami taková fronta, že bychom asi vážně uvažovali o tom, uspořádat vánoce bez dárků. Naštěstí máme nakoupeno již od října, a tak můžeme jen pozorovat, jak vypadá honba za konzumem. Někdy to navíc vypadá, že se lidé i poperou. Minimálně verbální potyčky jsme zaznamenali dvě. Jednu ve zmíněném hračkářství, tu druhou potom u samoobslužných pokladen, kde jeden pán peskoval toho druhého, že pomalu načítá skenerem jednotlivé položky nákupu. Ach jo, tohle že mají být Vánoce? 

Opravdové peklo potom nastalo u výjezdu z podzemních garáží. Parkování je zde sice zdarma, protože systém běží v jakémsi testovacím provozu, ale ne vždy dokáží kamery načíst zašpiněnou RZ odjíždějícího auta. Závora se potom nezvedne a celý proces výjezdu se velmi zpomaluje. Ó, jak jsme rádi, že už nenakupujeme, ale pouze pozorujeme a popíjíme kávu v kavárně. Tenhle stres bychom tedy vážně zažít nechtěli. 

Už máte vše nakoupeno, nebo ještě dnes a zítra zavítáte do nákupních center? Napište nám do diskuze. 

Zdroj: Jan Smékal

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.