Volvo počítá s dojezdem elektromobilů až 1 000 km

Foto: Volvo

Největší problém současných elektromobil, totiž jejich dojezd, che již v blízké době vyřešit automobilka Volvo. Dojezd až 1000 kilometrů a zkrácení doby dobíjení na polovinu – podle automobilky již na konci dekády.


Švédská značka patří mezi hlavní propagátory elektrického pohonu a jako jedna z prvních automobilek se přihlásila k tomu, že se od roku 2030 hodlá zbavit spalovacích motorů. Nejpozději v roce 2040 plánuje stát se klimaticky zcela neutrální společností.

Největší technologickou výzvu z hlediska provozu elektrických automobilů jednoznačně představují akumulátory. Volvo se proto ve spolupráci se švédským výrobcem baterií Northvolt zaměřuje na jejich zásadní vylepšení. Cílem je zvýšení hustoty energie na 1 000 Wh/l, tedy až o 50 % ve srovnání se současnými články. To umožní dosáhnout reálného jízdního dosahu 1 000 km.

Dobíjení za polovinu času

Již do poloviny desetiletí by se také měla zkrátit doba potřebná k nabíjení akumulátorů, a to až na polovinu současné doby. Cestou je zlepšení technologie akumulátorů, ale také zlepšení softwaru a řešení pro rychlé nabíjení.

Přibližně v půlce dekády uvede Volvo na trh již třetí generaci svých elektrických vozů, které budou těžit ze všech těchto technologických změn. Elektromobily se tak již brzy stanou zcela rovnocennou alternativou automobilů se spalovacími motory a svým zákazníkům nabídnou další možnosti využití.

Půjde například o nabíjení elektrokol nebo elektrických koloběžek či zpětné vrácení elektřiny do sítě v době rostoucích emisí, a tím i ceny. Naopak nabíjet se vozy budou v noci při nízkých sazbách. Toto takzvané obousměrné nabíjení dělá z elektromobilů součást komplexního systému pro chytré využívání elektřiny. Využívat jej budou moci zákazníci připravovaného SUV, které čeká premiéra v roce 2022.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.