TEST HYUNDAI I30 N – JÍZDA PO MĚSTĚ? NENE, RADŠI VOLÍM OKRESKY


V dnešním testu se podíváme na sportovnější verzi klasické i30. Protože je ale venku zima, která je doprovázena něčím mezi sněhem a deštěm, rozhodli jsme se test pojmout jinak, než by asi každý očekával. Nebudeme nějak výrazně testovat zrychlení, maximální rychlost nebo jízdu na okruhu. Podíváme se ale, jak Nko zvládne týdenní městský život.


Zarazil jsem hned při nastartování. Upřímně – vážně jsem nečekal až tak „závodní“ zvuk. Dokonce i kolemjdoucí začali otáčet hlavy. Takže za mě spokojenost, úsměv na tváři a jupí za volant.

Protože jsem auto vyzvedával až odpoledne, jel jsem rovnou domů, abych si tu pravou městskou jízdu, tzn. zacpanou Prahu, úzké uličky, parkování atd… nechal až na další den. Kolem půl osmé ráno jsem ještě stihl východ slunce, ve kterém vypadalo auto s barvou ENGINE RED ještě líp než předchozí den, když jsem auto vyzvedával. Nikdy jsem červené Nko na ulici neviděl, ale líbí se mi víc než klasická světle modrá barva. Tak jo, vyjíždíme směr centrum a uvidíme, jak si s tím motor 2.0 T-GDI E-CVVT 202 KW poradí. Auto se prodává pouze s manuální 6.stupňovou převodovkou (už jenom tenhle aspekt předurčuje, jak se mi s ním pojede v koloně). Nicméně brzy by se mělo začít Nko prodávat s dvouspojkovou automatickou převodovkou, takže to bude pro hodně lidí (včetně mě) lepší volba.

První poznatek – S tímhle autem fakt nechcete jezdit v žádné koloně, protože pomalé rozjezdy nejsou něco, co by skoro 300 koní pod kapotou Nka milovalo. Opravdu to není komfortní jak pro vás, tak pro auto. Po příjezdu na parkoviště jsem pak narazil na další věc. Auto má opravdu hodně malý rejd. Při plném rejdu jsem skoro vzal strom, který byl u chodníku, takže jsem musel zařadit R a pokus napravit. Naštěstí se mi to napodruhé povedlo a lidi, kteří mě pozorovali z přilehlých kanceláří jsem nezklamal. Na druhou stranu, onen malý rejd asi není neočekávatelná věc, díky specifikaci vozu. V rychlosti jsem ještě kouknul na průměrnou spotřebu, která byla 10.8 l/100 km. „Hm slušný“ proběhlo mi hlavou, uvidíme, co to udělá za týden.  Večer jsem zajel ještě na větší nákup, jednak proto, aby se mi povedlo na poprvé před nákupním centrem zaparkovat, a taky proto, abych se podíval, co všechno se vejde do kufru. Tady se nebude konat žádné překvapení, protože kufr je dostatečně velký (kapacita 395 litrů) + je kufr mírně snížený. Myslím si, že velikost je tedy dostačující i pro delší výlet ve více lidech

Tak jo, celý den mám za sebou, je čas vymyslet kam vzít Nko další dny. Příležitost vyjet někam mimo Prahu jsem dostal až o víkendu, a protože jsem si řekl že tohle auto opravdu není do města, ať už díky spotřebě, která je po městě fakt velká, nebo tvrdosti, takže pokud trefíte nějakou díru máte pocit, že se auto rozletí, tak i díky takové městské „neohrabanosti“, rozhodl jsem se, že vezmu Nko na okresky. A myslím že teď už chápu, proč o tom všichni tak básní. Auto jede opravdu skvěle a teprve až tady jsem zjistil, jak je ten výkon brutální. Jo, to je asi to správné slovo, výraz „skvělý“ je ve spojení s tímto autem celkem nezáživný. Takže zpátky k jízdě, pokud totiž dostatečně zahřejete motor a zapnete si „N“ mód, dostanete do ruky asi nejlepší Hot-hatch současnoti. Navíc zjistíte, že se auto chová úplně jinak, než jste byli doposud zvyklí. Těšit se pak můžete na automatické meziplyny, změnu podsvícení přístrojové desky, nebo zlepšenou reakci na sešlápnutí plynového pedálu. „Tak jo, tohle auto si půjčím ještě jednou a bude to v létě“, řekl jsem si. Protože i když si myslím, že test z pohledu městského užívání je určitě fajn, víc se asi těším na ten, který už všichni napsali, ale já to ještě nezkusil. Takže v létě Nko!

 

P.S. Spotřeba za týden testování se vyšplhala na 11.8 litru… Takže být vámi bych na ní moc nekoukal ;)

 

 

 

TEST HYUNDAI I30 N – JÍZDA PO MĚSTĚ? NENE, RADŠI VOLÍM OKRESKY

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.cryptonews.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.