Recenze MG HS výbava Emotion: Skvělé rodinné auto s ještě lepší cenou

Foto: Martin Filipi

MG HS s výbavou Emotion je SUV, které nabízí kombinaci stylu, komfortu a technologií. I v této základní výbavě je model vybaven pokročilými prvky, jako jsou přední a zadní parkovací senzory, zadní parkovací kamera, vyhřívaná přední sedadla a navigace.


MG HS i se základní výbavou Emotion vypadá velmi elegantně. Přední mřížka chladiče, LED světlomety a zadní světla vozu dodávají prémiový vzhled a zákazník tak nemá pocit, že se jedná o vůz, který začíná na částce necelých 664.000,- Kč.

Jak už jsem zmínil, vůz je vybaven pokročilými bezpečnostními prvky, jako jsou přední a zadní parkovací senzory, zadní parkovací kamera a další. Přední a zadní parkovací senzory jsou skvělým pomocníkem při parkování v těsných prostorech, zatímco zadní parkovací kamera poskytuje jasný přehled o prostoru za vozem. U senzorů bych ještě chvíli zůstal, protože fungují lépe, než už 90 % námi testovaných vozů. A to z toho důvodu, že kromě zvukové signalizace vůz ukazuje i vzdálenost v centimetrech od překážky a vy tak přesně víte, jak moc jste od překážky daleko. Skvělý prvek, který vám určitě pomůže víc než nepřetržitá zvuková signalizace, která říká, že už jste u překážky opravdu blízko. Na druhou stranu mi úplně nevyhovoval systém, který značí vozidla v tzv. mrtvém úhlu. Ukazatel totiž není „klasicky“ v zrcátku, ale až v A sloupku. Je to určitě o zvyk, mně na to týden ale nestačil.

Interiér vozu je prostorný a poskytuje dostatek místa pro nohy a hlavu všech cestujících, a to i těch vysokých. Vyhřívaná přední sedadla jsou příjemným doplňkem, zejména v zimním období, a zajišťují maximální pohodlí pro řidiče i spolujezdce.

MG HS se základní výbavou Emotion je dále vybaven infotainment systémem s 10,1palcovou dotykovou obrazovkou, který se snadno používá a poskytuje bezproblémové možnosti připojení. Navigační systém funguje rychle a spolehlivě, můžete ho tedy v klidu využít na dlouhé cesty.

Pod kapotou vozu se nachází 1,5litrový zážehový motor, který dosahuje výkonu 160 koní a točivého momentu 250 Nm. V této výbavě je motor spojen se šesti stupňovou manuální převodovkou. Spotřeba je také příjemná, my jsme se za týden testování dostali na hodnotu okolo 7 litrů na 100 kilometrů.

Co říct závěrem? Asi to, že MG HS se základní výbavou Emotion je opravdu velmi dobrý vůz a vlastně si říkám, jestli tato základní výbava nebude většině řidičům stačit. Jediný prvek, který bych ve vozu totiž ocenil je adaptivní tempomat, který je k dispozici až ve vyšší výbavě Excite. Díky pokročilým bezpečnostním prvkům, prostorné kabině a relativně výkonnému motoru je to vůz se skvělým poměrem ceny a výkonu. Vůz je ideální pro rodiny, které hledají levnější SUV s pokročilými funkcemi. Obrovskou výhodou je také sedmiletá záruka.

Zaujal vás tento model?  Napište nám do diskuze.

Recenze MG HS výbava Emotion: Skvělé rodinné auto s ještě lepší cenou

Martin Filipi

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.