Na výletní auto pro vnoučata spadl strom. Škodu přes půl miliónu ale prodávající zatajil

Škoda Yeti
Foto: Jan Smékal; Cebia

Bylo to auto jako z prospektu. Naleštěná karosérie, vymydlený interiér, zajímavé kilometry, výbava i cena. To, že na auto spadl strom a pojišťovna vyhodnotila škodu jako tzv. „ekonomickou totálku“, však prodávající zamlčel.


Jana s Petrem se již pomalu blížili k důchodu a těšili se na chvíle se svými vnoučaty. Jejich děti již měly rodiny a poštěstilo se jim od každého potomka po jednom dítěti – měli tak o radost postaráno. Aby mohli s vnoučaty jezdit po výletech, rozhodli se vyměnit svou letitou Octavii kombi, která již pro ně byla zbytečně velká a nákladná na servis, za něco menšího, ale přitom dostatečně prostorného. Také cena hrála svou roli. Sice měli něco našetřeno, ale úvěr si brát nechtěli, takže volba padla na ojeté auto.

Při výběru vhodného typu auta jim padla do oka Škoda Yeti, která jim pro výlety s vnoučaty připadala naprosto ideální. Ne moc velká, ale přitom dostatečně prostorná. Jana se jej určitě nebude bát řídit, ovládání je podobné jako v Octavii a navíc, auto je skoro o 30 cm kratší. Kufr již tak velký nepotřebují, takže na výlety skutečně ideální auto. A navíc se jim zdálo i poměrně robustní a bezpečné – což samozřejmě bylo pro ježdění s vnoučaty dost důležité.

Při hledání v inzerci měli štěstí – tedy aspoň se jim to zdálo. Našli totiž na první pohled krásného Yetiho z roku 2013, který byl nedávno dovezen z Německa. Navíc s vyplněnou servisní knížkou po prvním majiteli – prostě ideál. Než se ovšem pro auto vydali, rozhodli se auto ještě prověřit přes službu Cebia. Petr toto rychlé online prověření ojetého vozu znal od kamaráda, který s ním měl dobré zkušenosti. Po zobrazení výpisu si ale mohli poděkovat, že těch několik stopkorun investovali. Zjistili totiž poměrně závažnou závadovou historii vozidla.

Foto: Jan Smékal; CebiaPo zobrazení výpisu prověření Cebia jim ihned červeně zasvítila informace o poškození vozidla. Najeli si tedy ve výpisu ihned na příslušnou stránku s vyobrazením poškození a z koupě okamžitě sešlo. Takto si bezpečné auto na výlety s vnoučaty tedy rozhodně nepředstavovali. Vozidlo totiž bylo v Německu poškozeno pádem stromu na střechu. Jak je vidět z fotografie, poškození bylo velké. Zasažena byla celá střecha a významně byly poškozeny také tzv. "A" sloupky. Větve stromu navíc pronikly také do interiéru, který byl tímto také silně poškozen. Předběžná kalkulace opravy vozidla byla pojišťovnou vyčíslena na více než 33 tisíc eur.

Manželé měli ihned jasno, že takové auto domů nechtějí. Nakonec vybrali jiného Yetiho, kterého si prověřili nejen online přes Cebii, ale vzali si na prohlídku také svého známého zkušeného mechanika, který jim jejich výběr potvrdil. Získali tak větší jistotu, že s autem nebudou v budoucnu neočekávané problémy a hlavně, že v případě havárie budou bezpečnostní prvky auta fungovat, přesně tak, jak mají.

Zjistili jste někdy po nákupu ojetého vozu, že bylo v minulosti vážně havarováno? Jak jste to řešili? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.