Vybírali jsme vánoční dárky pro řidiče. Jeden dárek neodmítne určitě nikdo

Foto: Pixabay

Vybrat vánoční dárek pro řidiče může být pěkný oříšek, ale s trochou důvtipu to nakonec může být ten nejlepší dárek pod stromečkem. Zkusili jsme pět takových tipů dát dohromady.


Ještě dvacet čtyři dní a všichni budeme pod stromečkem rozbalovat dárky. Letos budou Vánoce možná trochu jiné, než v letech předchozích, ale určitě budou krásné. My jsme se v redakci trochu zamýšleli nad tím, jaký dárek by mohl potěšit řidiče, tedy drtivou většinu našich čtenářů. Po dlouhé debatě jsme dali dohromady pět tipů, které určitě ještě v pohodě seženete, které se hodí každému řidiči nebo řidičce a které příliš nestojí. I když… ten poslední tip asi nebude nejlevnější, ale zaručeně potěší každého. A co jsme tedy vymysleli:

Palubní kamera

V dnešní uspěchané době je to věc, kterou rozhodně oceníte. Nikomu to nepřejeme, ale dopravní nehody bohužel ze silnic nezmizí, a když už by se vám taková nemilá událost přihodila, je dobré mít vše zaznamenané. A to hlavně pro případ, že jste nehodu nezavinili vy sami, případně, když viník od nehody ujel. Některé kamery se dokážou zapnout i v případě, že je s vozem manipulováno a budete tak mít záznam, kdo vám třeba naboural auto na parkovišti. Kamery pořídíte už od cca 1.500 korun, ale vybírejte spíše ty kvalitnější, se záznamem v HD a s velkým pozorovacím úhlem. Pozor si potom dejte na umístění kamery v autě, aby to bylo v souladu s vyhláškou a raději ji sundejte, když pojedete do zahraničí. Někde za kameru v autě totiž hrozí dost vysoké pokuty.

Kvalitní mytí

Každý řidič má rád, když je jeho auto čisté. Standardní myčky auto umyjí téměř dokonale, ale co takhle dopřát autu nějakou tu super péči? Kvalitní mytí, vosk, ošetření laku nanotechnologií, mokré mytí interiéru, ošetření plastů a krásná vůně nakonec? Taková kůra potěší určitě každého majitele vozu. Ceny za takovou lázeňskou péči nejsou nejnižší, pohybují se od přibližně 1.500 korun výše, ale rozhodně stojí za to. Při výběru správného programu se auto může lesknout i několik měsíců a zážitek z jízdy v něm bude o kategorii výš.

Zahřívat studený motor na místě nemusí být vždy špatně. Ale jen u některých aut
V zimě lze uspořit i dva litry paliva na 100km. Stojí to jen deset minut práce.
Odstranění námrazy z čelního skla zvládnete i bez škrabky za pouhých 30 sekund
Nepříjemné zamlžování skel u auta trvale odstraní rada za pár korun

Sada pro rozmrazení auta

Každou zimu se s tím potýká mnoho řidičů. V létě z auta vyndali škrabku na led, smetáček i sprej na rozmrazení skla a zámků a uvědomí si to až ve chvíli, kdy najdou ráno svoje auto pod vrstvou sněhu nebo ledu. Kompletní balíčky se zimní výbavou se dají koupit od ceny 1.000 korun a obsahují vše potřebné. A když k takovému balíčku přidáte ještě láhev slivovice pro spolujezdce, uvidíte, že obdarovaný bude mít z dárku skutečně velkou radost.

Vůně  do interiéru

Tady samozřejmě nemáme na mysli voňavý stromeček, který je cítit téměř v každém taxíku. Existují totiž mnohem rafinovanější způsoby, jak interiér auta provonět. Na trhu je mnoho zajímavých designů i rafinovaných vůní. Vždy se ale předem přesvědčte, jakou vůni řidič preferuje. Někdo nesnáší sladké vůně, jiného zase dráždí vůně dřeva nebo citrusů. Oblíbené jsou dřevěné kuličky, které jsou nasáklé parfémem, nebo třeba speciální cartridge, které se vkládají do výdechů klimatizace. Nejsou vidět, přesto interiér auta krásně provoní.

Nové auto

Tenhle dárek berte samozřejmě s rezervou. Nové auto sice neodmítne nikdo, přesto ho asi dostane málokdo. Je to ale dobrý tip třeba pro manželku, přítelkyni nebo potomka, který právě udělal řidičák. Aktuálně se totiž na trhu nabízí mnoho možností jak vůz financovat bez navýšení, nebo třeba jenom s velmi nízkým úrokem. Kdo si to tedy může dovolit, nákupem auta určitě radost udělá. Pěkné ojeté vozy se dají pořídit i za méně než 100 tisíc korun a mohou sloužit ještě řadu let

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.